جمعه, ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

بازدید جنتی از نمایشگاه هنر مقاومت/ حمایت از هنرمندان، وظیفه ذاتی وزارت ارشاد

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز، ۲۷ آذر ماه، به همراه علی مرادخانی، معاون  هنری ارشاد از نمایشگاه هنر مقاومت در فرهنگستان هنر بازدید کرد.

بازدید وزیر ارشاد از این نمایشگاه نزدیک به دو ساعت به طول انجامید و جواد جباری، مدیر عامل بنیاد روایت، حبیب‌الله صادقی، دبیر جشنواره و علی معلم‌دامغانی، رئیس فرهنگستان هنر توضیحاتی در مورد آثار به نمایش درآمده به علی جنتی دادند. همچنین در این بازدید هرنمدان خارجی حاضر در جشنواره وزیر فرهنگ و ارشاد جمهموری اسلامی ایران عکس یادگاری انداختند.

جنتی ضمن بازدید از نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی باعث ارتباط نزدیک ما با سایر ملت‌ها برقرار می‌کنیم. چنین جشنواره‌ای نزدیک به ۶ هزار اثر را به خود جای داده که بسیار شگفت انگیز و تاثیرگذار است. این آثار بخشی از دیپلماسی فرهنگی ما هستند که می‌توانند در روابط سیاسی ما تاثیرات مثبت بگذارند.

وی تصریح کرد: باید برگزاری چنین جشنواره‌های را تشدید بکنیم، آنچنان که باید ما نیز با آثارمان در جشنواره‌های اروپایی و آسیایی حضور پیدا کنیم و آثار خودمان را در آن‌جا عرضه کنیم تا بتوانیم فرهنگ غنی که در کشور خود داریم را بتوانیم به دیگر ملت‌ها منتقل کنیم.

وزیر ارشاد درباره پیشرفت بخش خصوصی در عرصه هنرهای تجسمی گفت: تلاش ما این است که اصولا مجموعه هنرمندانی که در حوزه‌های مختلف به خصوص در هنرهای تجسمی را حمایت و تقویت کنیم. حضور آثار ما در حراج کریستی که ما ۴۰ اثر در آنجا مشارکت کرد و ۳۲ اثر آن به فروش رسید، هم برای هنرمندان ما مایه افتخار بود و هم دآمدزایی داشت. امیدوار هستیم کشور را در اقتصاد فرهنگ توسعه دهیم.

جنتی درباره استعدادیابی جوانان در حوزه‌های مختلفی فرهنگ و هنر کشور گفت: احساس می‌کنم اقبال جوانان بسیار زیاد است و اگر دو دوره گذشته را با دوره سوم مقایسه کنید، می‌بینید که جوانان حضور بسیار بالایی دارند.

وی در خصوص حمایت از هنرمندان جوان اظهار داشت: باید حمایت کرد، به هر حال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از وظایفی ذاتیش حمایت کردن از مجموعه هنرکده‌ها، دانشکده‌های هنر و عموم هنرمندان است.

انتهای پیام/

موضوع : دسته‌بندی نشده