انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 17500

10 بازدید17 views

به گزارش خبرآنلاین، قاسم احمدی لاشکی طی تذکری در جلسه علنی امروز مجلس ابتدا به نامه حضرت علی علیه السلام به یکی از استاندارانش درباره بیت المال سخن گفت و سپس به کتابی اشاره کرد که به تازگی خوانده است. این کتاب درباره ابعاد فساد در ایران به نقل ازموسسه تدبیر اقتصاد است. احمدی لاشکی […]

به گزارش خبرآنلاین، قاسم احمدی لاشکی طی تذکری در جلسه علنی امروز مجلس ابتدا به نامه حضرت علی علیه السلام به یکی از استاندارانش درباره بیت المال سخن گفت و سپس به کتابی اشاره کرد که به تازگی خوانده است. این کتاب درباره ابعاد فساد در ایران به نقل ازموسسه تدبیر اقتصاد است.

احمدی لاشکی گفت: در این کتاب به فساد بانک ها اشاره کرده و آمده است که ۶ میلیاردتومان اختلاس بانک صادرات، ۱۲۳ هزارمیلیارد تومان اختلاس بانک صادرات شعبه میدان تجریش، ۴۰۰ هزار دلار اختلاس در بانک تجارت، ۱۲ میلیون دلار توسط رئیس بانک شعبه پاریس به نفع گروهک فداییان خلق، ۲۸ میلیون درهم اختلاس در یک شرکت متعلق به بانک ملی ایران در دوبی، اختلاس همزمان ۵۰۰ میلیارد تومان در سه بانک صادرات، سپه و ملت صورت گرفته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: همین مسائل و عدم برخورد با این مسائل باعث شد شهرام جزایری ها، خاوری ها و بابک زنجانی ها سربرآورند.

وی سپس به تصویب تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در جلسه علنی امروز مجلس اشاره کرد و گفت: امروز مجلس اقدام بزرگی انجام داد چراکه این فساد، حقوق معلمان و فرهنگیان شریف که متاسفانه مورد بی توجهی مسئولان قرار گرفته اند را نشانه رفته است.

احمدی لاشکی یادآور شد: صندوق ذخیره فرهنگیان که ۹۱۷ هزار معلم عضو دارد چند هزارمیلیارد از پول آنها گم شده است و در وضعیت بیماری قرار دارد؛ تنها در سال ۹۴ بانک سرمایه بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت و زیان دیده است.

نماینده مردم چالوس و نوشهر توضیح داد: در دو سال بانک سرمایه شش مدیرعامل عوض کرده که شاید برای سرپوشی از بروز تخلفات انجام شده باشد؛ بیمه معلم که امروز خنثی شده است تنها ۲۰ مشاور از آن محل حقوق دریافت می کنند این در حالی است که یک نفر به بانک حدود ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد بدهکار است و ۹۰ درصد تسهیلات تنها به ۳۰ نفر ارائه می شود.

وی گفت: حال امید است این تحقیق و تفحص در راستای شفاف سازی گام بردارد و معتقدیم نباید دارایی معلمان به تاراج رود.
۲۹۲۱۳

نظرات بسته شده است.