انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 17568

4 بازدید20 views

به گزارش #فراسخن از وزارت نفت، «امیرحسین زمانی نیا» افزود: فعالیت شرکت ملی نفتکش ایران طبق روال معمول ادامه دارد.معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت تاکید کرد شرکت ملی نفتکش اکنون در تلاش است ثابت کند بی دلیل تحریم شده است.وی اضافه کرد: این موضوع مربوط به پیش از اجرای برجام است و […]

به گزارش #فراسخن از وزارت نفت، «امیرحسین زمانی نیا» افزود: فعالیت شرکت ملی نفتکش ایران طبق روال معمول ادامه دارد.
معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت تاکید کرد شرکت ملی نفتکش اکنون در تلاش است ثابت کند بی دلیل تحریم شده است.
وی اضافه کرد: این موضوع مربوط به پیش از اجرای برجام است و جنبه حقوقی دارد.
شرکت ملی نفتکش بیست و هفتم دسامبر ۲۰۱۲ میلادی علیه تصمیم شورای اتحادیه اروپا برای تحریم این شرکت، نزد دیوان دادگستری اتحادیه اروپا شکایت کرد که رای دادگاه اتحادیه اروپا در سوم ژوئیه ۲۰۱۴ به سود شرکت ملی نفتکش صادر شد و شورای اتحادیه اروپا نیز نسبت به حکم دادگاه درخواست بازنگری نکرد.
با این همه، شورای اتحادیه اروپا دوازدهم فوریه ۲۰۱۵ میلادی در تصمیمی، شرکت ملی نفتکش را با دلایل جدید در فهرست تحریم اتحادیه اروپا حفظ کرد.
شرکت ملی نفتکش ایران بیست و چهارم آوریل ۲۰۱۵ علیه آخرین تصمیم شورای اروپا شکایت کرد اما یک ماه پیش، یعنی چهاردهم سپتامبر ۲۰۱۶، دادگاه اتحادیه اروپا علیه شرکت ملی نفتکش ایران رای داد که این شرکت قرار است تا پایان ماه نوامبر (آذرماه) از خود دفاع کند.
این رای، در عمل بر وضع شرکت ملی نفتکش تاثیری ندارد زیرا طبق برجام، نام شرکت ملی نفتکش ایران از مقررات اجرایی مربوط به تحریم اتحادیه اروپا علیه ایران حذف شده است.
طبق اصول کلی حقوقی، هیچ دادگاهی صلاحیت وضع قوانین مربوط به تحریم را ندارد.
اقتصام**۲۰۲۲**۱۹۶۱** دریافت کننده: میثم طاهری** انتشاردهنده: مریم مسعود

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.