انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 17630

7 بازدید24 views

به گزارش #فراسخن به نقل از سازمان محیط زیست، رئیس مرکز امور بین الملل و کنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست روز یکشنبه تاکید کرد: بر اساس توافقنامه پاریس، ایران متعهد به مشارکت در تغییرات آب و هوایی و کاهش گازهای گلخانه ای تا چهار درصد تا سال ۲۰۳۰ شده است. شفیع پور افزود: با […]

به گزارش #فراسخن به نقل از سازمان محیط زیست، رئیس مرکز امور بین الملل و کنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست روز یکشنبه تاکید کرد: بر اساس توافقنامه پاریس، ایران متعهد به مشارکت در تغییرات آب و هوایی و کاهش گازهای گلخانه ای تا چهار درصد تا سال ۲۰۳۰ شده است.
شفیع پور افزود: با برداشته شدن همه تحریم ها و به دست آوردن حمایت و همکاری سازمان های بین المللی می توانیم هشت درصد دیگر به این مقدار اضافه کنیم.
این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از طرح مطالب خلاف واقع در برخی رسانه ها مبنی بر اعمال تحریم بر کشور در صورت عدم اجرای تعهدات پاریس، هیچگونه تحریم یا تنبیهی در توافق پاریس در نظر گرفته نشده است.
گفتنی است توافقنامه پاریس ذیل کنوانسیون تغییر اقلیم ملل متحد (۱۹۹۲) است و هدف آن رفع موانع بر سر راه اقدامات علیه تغییرات اقلیمی و همچنین سرمایه گذاری در جهت اقتصادی کم کربن، مقاوم، انعطاف پذیر و پایدار است و جلوگیری از افزایش دمای زمین بیش از ۲ درجه سانتی گراد در قرن جاری و تلاش در جهت محدودیت افزایش دما به زیر ۱٫۵ درجه سانتی گراد نسبت به سطح آن پیش از صنعتی شدن است.
توافقنامه پاریس که در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۱۵ در پاریس توسط ۱۹۵ کشور مورد توافق قرار گرفت، برای اولین بار باعث شد که تمامی کشورها برای انجام کاری مشترک بر اساس مسئولیت های تاریخی، فعلی و آینده شان در کنار هم به توافق برسند.
این توافقنامه تاریخی که از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ اجرایی خواهد شد از همه ۱۹۵ کشور امضا کننده می خواهد تا با طرح های داوطلبانه شان برای کاهش گازهای آلاینده اقدام کنند.
برنامه مشارکت جمهوری اسلامی ایران برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شامل دو بخش چهار درصد غیر مشروط و هشت درصد مشروط است.
شبد**۱۹۵۳**۳۴۰۴ **تنظیم کننده: مرتضی شحنه**انتشار دهنده: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.