انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 17656

5 بازدید21 views

به گزارش #فراسخن، تارنماهای خبری ویتنام روز دوشنبه اعلام کردند ۱۵ نفر از این کشته شدگان از استان ‘کوانگ بینه’ هستند که پیش بینی می شود از روز چهارشنبه این هفته مورد هجوم توفان ‘ساریکا’ قرار گیرد. ‘ترینه دینه دونگ’ معاون نخست وزیر ویتنام با اشاره به آماده سازی این کشور برای مقابله با توفان […]

به گزارش #فراسخن، تارنماهای خبری ویتنام روز دوشنبه اعلام کردند ۱۵ نفر از این کشته شدگان از استان ‘کوانگ بینه’ هستند که پیش بینی می شود از روز چهارشنبه این هفته مورد هجوم توفان ‘ساریکا’ قرار گیرد.

‘ترینه دینه دونگ’ معاون نخست وزیر ویتنام با اشاره به آماده سازی این کشور برای مقابله با توفان ساریکا، تاکید کرد که جستجو برای یافتن ناپدیدشدگان اکنون باید در دستور کار قرار گیرد.
وی همچنین از مقامات ۲۲ استان ساحلی ویتنام خواست با تقویت زیرساخت ها و آماده سازی طرح های ارزیابی، خود را برای مقابله با توفان آماده کنند.
وی همچنین به این مقامات اطمینان داد که دولت تامین غذای مناطق سیل زده را بر عهده خواهد داشت.
شبکه های خبری ویتنام به مردم ساکن نواحی مناطق محتلف این کشور هشدار دادند ظرفیت آبی مخازن و سدها کامل است و امکان شکستن این مخازن و سدها در هر زمانی وجود دارد.
سیل و توفان طی روزهای گذشته در ویتنام باعث آواره شدن بیش از ۵۰۰ هزار نفر شد و بیش از ۱۰۰ هزار خانه نیز بر اثر این حوادت به صورت جدی آسیب دید.
ویتنام در سال ۱۹۹۹ میلادی درست در همین ایام مورد هجوم توفان و سیل های گسترده ای قرار گرفت که بر اثر آن بیش از ۷۹۳ جان خود را از دست دادند و ۵۵ هزار نفر بی خانمان شدند.
بر اثر این سیل که بدترین مورد آن در قرن بیستم در ویتنام بود ۲۹۰ میلیون دلار آسیب به این کشور وارد شد و از نظر اقتصادی نیز متحمل آسیب اقتصادی بیش از ۴۹۰ میلیون دلار شد.
ویتنام در سال ۲۰۰۸ نیز مصادف با همین ایام با سیل و توفان در استان های شمالی و جنوبی مواجه شد که بر اثر آن بیش از ۱۰۰ نفر جان خود را از دست دادند و ۱۵ هزار خانوار مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند.
آساق**۲۴۱**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.