انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 17746

9 بازدید18 views

به گزارش #فراسخن، همایش دو روزه «وحدت اسلامی – یکپارچگی و وحدت مسلمانان: گفتمان اصلی» را مجمع جهانی تقریب مذاهب، اداره روحانیت مسلمانان روسیه و دبیرخانه همایش بین المللی مسلمانان برگزار می کند.براساس برنامه اعلام شده در این همایش که روز چهارشنبه آغاز می شود، نمایندگانی از سازمان های اسلامی روسیه، ایران، ترکیه، اروپا، کشورهای […]

به گزارش #فراسخن، همایش دو روزه «وحدت اسلامی – یکپارچگی و وحدت مسلمانان: گفتمان اصلی» را مجمع جهانی تقریب مذاهب، اداره روحانیت مسلمانان روسیه و دبیرخانه همایش بین المللی مسلمانان برگزار می کند.
براساس برنامه اعلام شده در این همایش که روز چهارشنبه آغاز می شود، نمایندگانی از سازمان های اسلامی روسیه، ایران، ترکیه، اروپا، کشورهای جامعه مستقل مشترک المنافع (همسود – چند جمهوری سابق شوروی)، خاورمیانه، شمال آفریقا و جنوب شرق آسیا در مباحث مختلف دستور کار این نشست حضور دارند.
همایش در چهار بخش فلسفه و گفتمان دینی، قرآن کریم پایه و اساس وحدت، منطق توسعه اندیشه های اسلامی و احسان حرکت به سوی تکامل برگزار می شود.
اداره روحانیت اسلامی روسیه اعلام کرده است: «اتحاد اسلامی – یکپارچگی و وحدت مسلمانان: گفتمان اصلی» اولین همایش جهانی تقریب مذاهب در مسکو است و مباحثی که در آن مطرح می شود اهمیت زیادی برای روحانیون و رهبران اسلامی روسیه و کشورهای دیگر جهان اسلام دارد.
در بیانیه این اداره آمده است که در همایش بین المللی مسکو برای یافتن زمینه های مشترک تعامل بین مذاهب مختلف اسلامی و اقدام ها برای نزدیکی به یکدیگر تلاش می شود.
«در این همایش بر جست وجوی راههای نزدیکی مذاهب اسلامی بر اساس فرمایشات قرآن کریم، مباحث اسلامی و معیارهای قابل قبول تعریف فرد مومن از دیدگاه روحانیون مسلمان تاکید خواهد شد.»
دراین همایش همچنین احتمالا فتوای صادره در نشست بین المللی علمای اهل سنت در شهر گروزنی پایتخت جمهوری چچن درخصوص مسلمانان واقعی مورد بحث قرار خواهد گرفت.
انتظار می رود در همایش مسکو موضوع مبارزه با گروههای افراط گرا و تروریستی که مشکلات زیادی را برای امت جهانی اسلامی به وجود آورده است و خطرناک ترین آنها از جمله داعش و جبهه النصره بخش هایی از کشورهای اسلامی را اشغال کرده اند و شمار زیادی از مسلمانان را به خاک و خون کشیده اند، بررسی و تبادل نظر شود.
اروپام* ۳۹۱ انتشار دهنده: مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.