انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 17785

7 بازدید17 views

به گزارش فرانسه، پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد، آمریکا از دولت موریتانی به خاطر حس بشردوستانه و تمایل به حمایت از تلاش های آمریکا برای بستن بازداشتگاه گوانتانامو تشکر و قدردانی می کند.گوانتانامو نام پایگاه نظامی در خلیجی به همین نام در جنوب شرقی جزیره کوبا است که در اختیار ارتش آمریکا قرار دارد. […]

به گزارش فرانسه، پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد، آمریکا از دولت موریتانی به خاطر حس بشردوستانه و تمایل به حمایت از تلاش های آمریکا برای بستن بازداشتگاه گوانتانامو تشکر و قدردانی می کند.
گوانتانامو نام پایگاه نظامی در خلیجی به همین نام در جنوب شرقی جزیره کوبا است که در اختیار ارتش آمریکا قرار دارد.
در پی حملات انتحاری ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ در آمریکا و اعلام دکترین ‘مبارزه جهانی با تروریسم’، دولت آمریکا بازداشتگاهی را در این پایگاه نظامی ایجاد کرد تا کسانی را که در ارتباط با اقدامات تروریستی در نقاط مختلف جهان بازداشت می شدند، در این محل زندانی کند.
افراد زندانی در این پایگاه که دارای تابعیت آمریکایی نیستند و در مناطق مختلف جهان دستگیر شدند، تحت عناوینی مانند ‘اشخاص متخاصم غیرنظامی’ به گوانتانامو منتقل شدند. زمانی، بیش از هفتصد تن از آنان در این محل زندانی بودند.
از آنجا که آمریکا این افراد را ‘نظامی دشمن’ نمی داند، آنان از حقوق اسیران جنگی برخوردار نیستند و از آنجا که نه تابعیت آمریکایی دارند و نه در خاک آمریکا دستگیر یا زندانی شدند، در حوزه قضایی آمریکا قرار ندارند و مشمول حقوق بازداشت شدگان در قوانین این کشور، مانند ایراد رسمی اتهام، دسترسی به وکیل مدافع در مراحل بازجویی و حق محاکمه سریع و عادلانه نشدند.
شبس**۱۰۸۸ *۱۴۸۸ *مترجم:صفا فقیه* انتشاردهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.