انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 17966

14 بازدید30 views

به گزارش #فراسخن، وی در گفت و گو با خبرنگار آناتولی ترکیه با اشاره به تشدید تنش میان ترکیه و عراق در آستانه عملیات موصل، گفت: هر دو طرف خواهان حل مشکل از راه دیپلماتیک هستند. وی در مورد مذاکره هیات ترکیه ای به سرپرستی امید یالجین، معاون وزیر امور خارجه کشورش با مقام های […]

به گزارش #فراسخن، وی در گفت و گو با خبرنگار آناتولی ترکیه با اشاره به تشدید تنش میان ترکیه و عراق در آستانه عملیات موصل، گفت: هر دو طرف خواهان حل مشکل از راه دیپلماتیک هستند.
وی در مورد مذاکره هیات ترکیه ای به سرپرستی امید یالجین، معاون وزیر امور خارجه کشورش با مقام های عراقی در مورد مشارکت نیروهای ترکیه در عملیات موصل و حضور آنها در خاک عراق، افزود: هیات ما موضع خود در مورد کنار گذاشتن تنش لفظی و حل مشکل مذکور از راه دیپلماسی را به مقام های عراقی ابلاغ کرده است.
چاووش اوغلو با اشاره به اینکه ترکیه مشکلات مربوط به سیاست های داخلی عراق را درک می کند، گفت: همه طرف ها با تکیه به رویکردهای مذهبی خود تلاش دارند یکدیگر را در حالتی دشوار قرار دهند و از جمله ترکیه نیز هدف قرار گرفته است.
وی افزود: ما بیش از دو بار با مقام های عراقی در شهرهای رم و استانبول دیدار و گفت و گو کردیم و در حال حاضر نیز معاون من و مسئولانی از ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان برای مذاکرات در بغداد به سر می برند.
وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به کمک های کشورش به نیروهای عراقی در مبارزه علیه داعش گفت: هیچ کشوری به اندازه ترکیه برای حفظ تمامیت ارضی و استقلال عراق تلاش نکرده است.
وی با یادآوری این مساله که گروه پ.ک.ک و داعش از خاک عراق کشور ترکیه را هدف قرار داده اند، تصریح کرد: امروز نیروهای بومی موصل که در پایگاه بعشیقه آموزش دیده اند، در عملیات آزادسازی این شهر شرکت می کنند. بنابراین برادران عراقی ما بار دیگر درک کردند که فعالیت های ترکیه به ضرر عراق نیست بلکه به نفع این کشور است.
خاورم**۹۱۰۹**۱۱۴۴تنظیم کننده: نیره مجیدی راد** انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.