انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 17972

11 بازدید33 views

زهرا احمدی پور روز سه شنبه در جلسه تقسیمات کشوری استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در تبریز با اشاره به مطالباتی که از دولت گذشته به جا مانده، افزود: دولت تدبیر و امید به هیچ عنوان بنا ندارد که به صورت فراقانونی نسبت به این مطالبات عمل کند.وی ادامه داد: بیش […]

زهرا احمدی پور روز سه شنبه در جلسه تقسیمات کشوری استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در تبریز با اشاره به مطالباتی که از دولت گذشته به جا مانده، افزود: دولت تدبیر و امید به هیچ عنوان بنا ندارد که به صورت فراقانونی نسبت به این مطالبات عمل کند.
وی ادامه داد: بیش از ۴۰۰ طرح از کمیسیون به وزارت کشور برگشت خورده و در طی یکسال به صورت کارشناسی بررسی شده که کمتر از یک درصد آنها منطبق با قانون است.
احمدی پور با اشاره به اینکه در هشت سال دولت گذشته هر ۳۷ روز یک شهرستان ایجاد شده است، افزود: این امر ضمن اینکه آسیب به نظام مدیریتی کشور می زند توقعات اجتماعی برای بخش های دیگر ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: وقتی در سال ۸۹ و ۹۰ احساس کردند که ظرفیتی وجود ندارد، متوسل شدند به مجلس و ویژگی هایی را مصوب کردند که برای مثال با ۱۰ هزار جمعیت بتوان شهرستان ایجاد کرد و هر نقطه ای که در فهرست مناطق محروم و توسعه نیافته قرار گرفته باشد می تواند مشمول این قانون قرار گیرد.
احمدی پور اظهارکرد: با این تسهیل گری که مجلس انجام داده همین مقدار اندک باقی مانده منابعی که در فضای سرزمینی داریم از بین می رود.
وی اضافه کرد: به واسطه این تغییرات بسیاری از شهرستان های بزرگ ما در کشور تک بخشی شده و بخش های بزرگ ما تک دهستانی شده اند که خارج شدن از شرایط قانونی بوده و در بسیاری از جاها مسیر دسترسی مردم را با مشکل مواجه کرده ایم .
وی ادامه داد: باید مطالباتی را پاسخ دهیم که توسط استان ها، نمایندگان و ائمه جمعه پیگیری می شود و این در حالی است که ظرفیت قانونی به ما این اجازه را نمی دهد.
احمدی پور از اعلام آمادگی خود برای حضور در تمام کمیسیون های مجلس به جهت تشریح ظرفیت موجود تقسیمات کشوری خبرداد و گفت: وقتی به دلیل نبود ظرفیت قانونی پاسخ منفی به درخواست نماینده ای داده می شود اتفاقی که می افتد در هر صورت بحث بی اعتمادی مردم به دولت و حاکمیت است.
مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور تاکیدکرد: در دولت تدبیر و امید به دنبال این هستیم که وضعیت تقسیمات کشور را سامان دهیم و مشکلاتی که ناشی از این تقسیمات به وجود آمده را رفع کنیم.
خبرنگار: مینا بازگشا **انتشاردهنده: مجید ملازاده
۶۱۲۰/۳۰۷۱/۱۷۷۲

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.