انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18003

6 بازدید67 views

«اتین اشنایدر» که وزیر اقتصاد و دارایی لوکزامبورگ نیز است، عصر امروز (سه شنبه) پس از دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در جمع خبرنگاران افزود: صندوق های سرمایه گذاری لوکزامبورگ به سرمایه گذاری در ایران تمایل زیادی دارند که به محض پایبندی بیشتر آمریکا به تعهدات خود در قبال ایران برای سرمایه […]

«اتین اشنایدر» که وزیر اقتصاد و دارایی لوکزامبورگ نیز است، عصر امروز (سه شنبه) پس از دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در جمع خبرنگاران افزود: صندوق های سرمایه گذاری لوکزامبورگ به سرمایه گذاری در ایران تمایل زیادی دارند که به محض پایبندی بیشتر آمریکا به تعهدات خود در قبال ایران برای سرمایه گذاری وارد ایران می شوند.
وی سرمایه این صندوق ها را بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد یورو برآورد کرد و افزود: این صندوق ها همکاری مشترک با ایران را خواهانند.
وی از علاقه مندی کشور برای افزایش همکاری در سه بخش تحقیقات و تبادل دانشجو، سرمایه گذاری های دوجانبه و منطقه ای و همچنین صندوق های سرمایه گذاری خبر داد.
اشنایدر از تلاش برای رفع موانع امضای تفاهمنامه حمایت از سرمایه گذاری این کشور با ایران در اتحادیه اروپا خبر داد و گفت: شاید هفته آینده این تفاهمنامه امضا شود.
معاون نخست وزیر لوکزامبورگ گفت: این کشور تمایل دارد توافقنامه اجتناب از اخذ مالبات مضاعف را با ایران به امضا برساند.
اشنایدر ابراز علاقه کرد یکی از بانک های ایرانی شعبه ای در این کشور دایر کند تا همکاری های مشترک بانکی افزایش یابد.
به گزارش #فراسخن، وزیر اقتصاد لوکزامبورگ دیروز (دوشنبه) پس از دیدار با همتای ایرانی خود اعلام کرد قرار است قرارداد حمایت از سرمایه گذاری متقابل دو کشور در پایان همین ماه میلادی به امضا برسد.
وی ابراز علاقه کرد در زمینه قرارداد «اجتناب از اخذ مالیات مضاعف» نیز مذاکراتی برای همکاری های بیشتر دو کشور انجام شود.
اشنایدر همچنین در دیدار با رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تهران گفت: خوشبختانه با رفع تحریم ها شرایط برای همکاری بیشتر فراهم شده است و دیگر مانعی برای همکاری تجاری دو کشور وجود ندارد.
سیزدهم مردادماه «ژانو اربلدینگ» مدیر اموربین الملل اتاق لوکزامبورگ، اعلام کرد هیات اقتصادی و سرمایه گذاری لوکزامبورگ قصد دارد از بیست و ششم مهرماه به مدت ۱۰ روز برای ایجاد زمینه های همکاری مشترک و سرمایه گذاری مذاکراتی در تهران داشته باشد.
به گفته وی، زمینه همکاری دو کشور در صنایع فولاد، خودروسازی، خدمات هوایی، مهندسی، فضایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم است.
آذرماه پارسال وزیر امورخارجه لوکزامبورگ در سفر به تهران و دیدار با رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از برقراری ارتباطات کارگزاری بانکی میان دو کشور استقبال کرده بود.
به گزارش #فراسخن، لوکزامبورگ کشور کوچکی در شمال اروپا است که با آلمان، فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد. این کشور با توجه به جمعیت پانصدهزار نفری خود از کشورهای ثروتمند اروپایی به حساب می آید.
اکنون سرمایه گذارانی از لوکزامبورگ در بازار سرمایه ایران فعالند.
اقتصام**۲۰۷۸**۱۹۶۱** تنظیم کننده: محمدمهدی بهرامی** انتشاردهنده: مریم مسعود

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.