انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18040

9 بازدید21 views

براساس گزارش منابع رسمی کراچی، این جنگنده برای انجام تمرین های عادی از پایگاه هوایی ‘مسرور’ پرواز کرده بود که دقایقی بعد سقوط کرد.خلبان این جنگنده با وجود اینکه توانسته بود با چتر نجات بیرون بپرد، اما به دلیل شدت جراحات وارده، جان خود را از دست داد.دلیل سقوط این هواپیما، نقص فنی اعلام شده […]

براساس گزارش منابع رسمی کراچی، این جنگنده برای انجام تمرین های عادی از پایگاه هوایی ‘مسرور’ پرواز کرده بود که دقایقی بعد سقوط کرد.
خلبان این جنگنده با وجود اینکه توانسته بود با چتر نجات بیرون بپرد، اما به دلیل شدت جراحات وارده، جان خود را از دست داد.
دلیل سقوط این هواپیما، نقص فنی اعلام شده است.
عمر مفید جنگنده های میراژ تحت اختیار نیروی هوایی پاکستان رو به اتمام است و پاکستان در اندیشه نوسازی ناوگان نیروی هوایی خود است.
ماه گذشته نیز یک فروند جنگنده پاکستان در منطقه جمرود در ایالت خیبرپختونخوا سقوط کرد و خلبان آن کشته شد.
‘محمد اشفق’ جانشین فرمانده نیروی هوایی پاکستان درفروردین ماه سال جاری اعلام کرده بود که این کشور در اندیشه نوسازی ناوگان جنگنده هایش برای مبارزه موثر و احتمالا طولانی مدت با تروریسم و محافظت از مرزها است.
این فرمانده عالی نیروی هوایی پاکستان در مصاحبه ای با رویترز اعلام کرده بود که ناوگان کنونی نیروی هوایی پاکستان، ناوگانی پیر و فرسوده است است و تا چند سال آینده، عمر مفید بیشتر جنگده های میراژ فرانسوی و اف-۷ چینی این کشور به پایان می رسد و پاکستان ناگزیر خواهد شد دهها فروند از جنگنده های خود را از رده خارج کند. به همین دلیل ضرورت دارد که اقدامی برای نوسازی این ناوگان انجام شود.
پاکستان اگر چه بطور مشترک با چین، خط تولید جنگنده های جی.اف-۱۷ را در اختیار دارد و حتی به فکر مشتری های خارجی برای صادرات این جنگنده است، اما محمد اشفق گفته است که این جنگنده ها بدلیل ضعف در هدف گیری دقیق، چندان برای انجام عملیات های ضدتروریستی و هدف قراردادن دقیق مواضع تروریست ها مناسب نیست.
آساق*۲۷۲**۱۷۲۳
انتشار دهنده: محمدرضا منافی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.