انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18089

7 بازدید24 views

به گزارش #فراسخن ، دفتر رسانه های رئیس اجرایی دولت افغانستان گزارش داد که عبدالله در این دیدار افراط گرایی دینی و مذهبی را یکی از چالش های در مبارزه با تروریسم عنوان کرده و در دیدار با وزیر دفاع عربستان از این کشور خواسته است با توجه به نفوذی که در جهان اسلام دارد، […]

به گزارش #فراسخن ، دفتر رسانه های رئیس اجرایی دولت افغانستان گزارش داد که عبدالله در این دیدار افراط گرایی دینی و مذهبی را یکی از چالش های در مبارزه با تروریسم عنوان کرده و در دیدار با وزیر دفاع عربستان از این کشور خواسته است با توجه به نفوذی که در جهان اسلام دارد، این کنفرانس را برگزار کند.
عبدالله از ‘بن سلمان بن عبدالعزیز’ خواسته است تا زمان برگزاری این کنفرانس را نیز تعیین کند.
براساس این گزارش، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی در این ملاقات گفت که تروریسم، علاوه بر افغانستان، منطقه و جهان را نیز به چالش کشیده است و برای مقابله با آن، نیاز است که اقدام های مشترک و قاطع صورت گیرد.
عبدالله افزود که افغانستان به عنوان یک کشور مستقل، برای تامین و حفظ منافع ملی خویش تلاش می کند، ولی متاسفانه بعضی از همسایه های افغانستان، همچنان سرگرم تامین و تجهیز گروه های تروریستی هستند.
براساس این گزارش، ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی با تایید سخنان و قبول طرح ها و پیشنهادهای رئیس اجرایی افغانستان ، تاکید کرده است که ریاض در راستای مبارزه با تروریسم و تامین ثبات در افغانستان، آمادگی هرگونه همکاری را دارد.
معاون دوم شورای وزیران عربستان سعودی، همچنین تصریح کرده که کشورش توقع دارد که ثبات در افغانستان تامین و آمادگی دارد تا در نوسازی و بازسازی افغانستان سهیم شود.
براساس گزارش دفتر رسانه های رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان، عبدالله روز سه شنبه نیز با «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان دیدار کرد و گفت که افغانستان همچنان در مساله یمن نیز از ملک عبدالله و عربستان سعودی حمایت می کند.
براساس این گزارش، طرفین در این دیدار در مورد صلح و امنیت در افغانستان، روابط میان افغانستان و پاکستان، محو تروریسم، تشویق سرمایه گذاری، اعطای جواز کار به کارگران افغان و افزایش همکاری ها در عرصه های آموزشی، فرهنگی و بهداشتی بحث وتبادل نظر کردند و رئیس اجرایی کشور به پادشاه عربستان سعودی گفته که «چندین سال است افغانستان برضد تروریسم مبارزه می کند و به همین دلیل عضو ائتلاف مبارزه علیه تروریسم به رهبری عربستان شده است».
عبدالله در این دیدار تصریح کرده است «اکنون زمان آن فرارسیده است که عربستان سعودی برای مبارزه برضد تروریسم کمک کند تا برخی از کشورهای منطقه دست از حمایت تروریسم بردارند.
پادشاه عربستان نیز در این دیدار تاکید کرده که وی خواستار بهبود روابط میان افغانستان و پاکستان است و در راستای مبارزه با تروریسم و روند گفت وگو های صلح، از خواسته ها و برنامه های افغانستان حمایت می کند.
براساس این گزارش؛ ‘سلمان بن عبدالعزیز’ اضافه کرده است که کشورش برای تامین ثبات در افغانستان از تمامی امکاناتی که در اختیار دارد استفاده می کند و براساس گفته های وی، برای تامین ثبات و صلح در افغانستان نیاز است که طالبان دست از جنگ کشیده و آمادگی خود را برای برقراری ثبات اعلام کنند.
رئیس اجرایی دولت افغانستان روز دوشنبه در صدر هیائی متشکل از ۶ وزیر کابینه و ۲۱ تن از بازرگانان افغان به ریاض سفر کرده است.
معاون سخنگوی رئیس اجرایی دولت وحدت ملی در گفت وگو با خبرنگار #فراسخن در کابل، رایزنی درباره گفت وگوهای صلح با طالبان، دعوت از عربستان برای سرمایه گذاری در بخش انرژی افغانستان، گسترش تجارت کابل با ریاض و سرمایه گذاری عربستان در بخش انرژی افغانستان، تخصیص بورس های دانشجویی و اعزام نیروی کار افغان به عربستان را محورهای گفت وگوهای عبدالله با مقام های ریاض ذکر کرده بود.
«عبدالبصیر انور» وزیر دادگستری ، «همایون رسا» وزیر تجارت و صنایع، «صلاح الدین ربانی» وزیر امور خارجه، «محمد حنیف بلخی» وزیر آموزش و پرورش، «فریده مومند» وزیر آموزش عالی، «نسرین اوریاخیل» وزیر کار و امور اجتماعی و رئیس اجرایی را در این سفر همراهی می کنند.
«عطامحمد نور» استاندار بلخ، «قیام الدین کشاف’ رئیس شورای علما، «عطاالرحمان سلیم» معاون شورای عالی صلح از دیگر همراهان عبدالله در سفر به ریاض هستند.
اساق**۱۶۱۰**۱۳۹۲
انتشار دهنده: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.