انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18128

7 بازدید16 views

به گزارش #فراسخن، علی لاریجانی امروز -چهارشنبه- در دیدار رئیس و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه در مسئله روستاها، موضوع ایجاد چرخه اقتصادی دارای اهمیت است، افزود: مدیریت روستاها با مدیریت شهرها متفاوت است،رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت جایگاه روستاها ادامه داد: مرکز پژوهش ها و مجلس مطالعاتی را […]

به گزارش #فراسخن، علی لاریجانی امروز -چهارشنبه- در دیدار رئیس و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه در مسئله روستاها، موضوع ایجاد چرخه اقتصادی دارای اهمیت است، افزود: مدیریت روستاها با مدیریت شهرها متفاوت است،
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت جایگاه روستاها ادامه داد: مرکز پژوهش ها و مجلس مطالعاتی را صورت داده که بر اساس آن گزارش باید ظرفیت های هر روستا در حوزه گردشگری، معدن و صنعت شناسایی شود حال اگر اینگونه صورت گرفته و برای هر روستا شناسنامه اقتصادی طراحی شود، آن وقت روستاها آباد می شوند.
لاریجانی ادامه داد: در شرایط کنونی به حوزه برنامه ریزی و اجرا در روستاها توجه کافی نمی شود.
رئیس قوه مقننه با اشاره به گزارش ارائه شده درباره برنامه ریزی بنیاد مسکن برای ایجاد و اجرای طرح منظومه های روستایی گفت: قطعا توسعه روستاها به چنین طرح هایی نیازمند است تا تمام ظرفیت های روستاها شناسایی شده و برای توسعه آن برنامه ریزی شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره وضعیت اعتباری بنیاد مسکن برای توسعه روستاها افزود: باید میزان اعتباراتی که برای اجرای طرح های مذکور نیاز است، مشخص شود تا در برنامه ششم توسعه برای آن برنامه ریزی صورت گیرد.

** در بحث مسکن روستایی کارهای خوبی از سال ۸۴ تاکنون صورت گرفته است
علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این دیدار گفت: این بنیاد در چند سال اخیر اقدامات خوبی را در توسعه روستاها به ویژه تقویت گردشگری صورت داده است، به طوری که در ۲ سال اخیر حدود ۶۴۰ مسجد، ۵۹۲ خانه عالم، ۳۷۳ خانه بهداشت، ۳۹ مدرسه و ۱۵۹ مرکز ورزشی ایجاد شده است.
وی با اشاره به کمبود اعتبار برای توسعه روستاها، گفت: پیشنهاد ما این است که اعتباری از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به این امر اختصاص یابد.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به طراحی طرح منظومه های روستایی افزود: اجرای این طرح توسعه اقتصادی و اشتغال زایی را در روستاها به دنبال دارد.
تابش ادامه داد: در بحث مسکن روستایی کارهای خوبی از سال ۸۴ تاکنون صورت گرفته است به طوری که از حدود ۵ میلیون مسکن در روستاها یک میلیون و هشت هزار خانه ساخته شده است.
وی افزود: در بحث بازسازی پس از حوادث نیز کار در بنیاد مسکن نهادینه شده در طی این سالها بیش از سیزده هزار میلیارد تومان وام کم بهره برای مسکن روستاها پرداخت شده است. در مورد مسکن مهر نیز در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر بیش از ۸۰ درصد خانه ها ساخته شده و تحویل صاحبان آن شده است.
سیام**۳۰۶۱**۱۴۴۹**تنظیم کننده: میترا بلندقامتی*انتشاردهنده: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.ir



تماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.