انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18201

20 بازدید51 views

به گزارش خبرنگار پارلمانی #فراسخن، محمدرضا عارف در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره این که ترمیم کابینه تا چه اندازه برای تجدید قوا تاثیر دارد؟ گفت: این موضوع جزو مطالبات مردم بود و من در این راستا از دولت تشکر می کنم. اگر چه […]

به گزارش خبرنگار پارلمانی #فراسخن، محمدرضا عارف در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره این که ترمیم کابینه تا چه اندازه برای تجدید قوا تاثیر دارد؟ گفت: این موضوع جزو مطالبات مردم بود و من در این راستا از دولت تشکر می کنم. اگر چه این موضوع یکی دو ماه دیر اتفاق افتاد ولی در این راستا امیدوارم که بازتاب مثبتی در ایجاد فضای جدید داشته باشد.
وی افزود: ان شاءالله این موضوع نتیجه اش تلاش بیشتر دولت برای پاسخگویی به مطالبات مردم در بخش های اشتغال و اقتصاد خواهد شد.
رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که این موضوع تا چه حد می تواند به دولت کمک کند؟ گفت: قطعا این موضوع موثر است، بالاخره مردم مطالباتی در بخش های مختلف داشتند و احساس عمومی همه این بود که به دلیل همسویی بیشتر مجلس دهم با دولت باید دولت کابینه اش را ترمیم کند که ان شاءالله این اتفاق در حال وقوع است.
عارف اضافه کرد: هنوز هم مطالباتی داریم که امیدواریم این مطالبات از سوی دولت اتفاق بیفتد.
رییس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه قدر فضای مجلس را برای رای دادن به وزرای پیشنهادی جدید دولت مناسب می دانید؟ گفت: با تعاملی که دولت با مجلس دارد فضا خوب خواهد بود و امیدواریم که در این راستا فضا مطلوب باشد.
خبرنگاری از عارف در این مورد پرسید که آیا فراکسیون امید مجلس پیشنهادی در مورد وزرا به دولت خواهد داد که وی پاسخ داد: پیشنهاد را ما نباید بدهیم، در این راستا ما تعامل داریم و کمک می کنیم وزرای شایسته و اهل فن انتخاب شوند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا وزرای جدید می توانند تغییر اساسی ایجاد کنند، اظهار داشت: زمان در این راستا وجود دارد، به نظرم هر فردی که وزیر می شود نباید برای چند ماه آینده برنامه ریزی کند بلکه باید برای پنج سال آینده برنامه ریزی کند که بتواند برنامه جامعی برای دو دوره داشته باشد.
**تعامل بیشتر با دولت/اقتصاد نیازمند تحرک بیشتر
عارف در پاسخ به سوالی درباره این که آیا اعضای فراکسیون امید با رییس جمهوری دیدار می کنند؟ گفت: رسانه ای شدن برخی مسائل هیچ ضرورتی ندارد، ما از این جلسات و قرارها فراوان داریم که به دلیل سفرها یا موضوعات مختلف به تاخیر می افتد، در این راستا نیازی به پیگیری نیست، این اتفاق خواهد افتاد، ما بر این باوریم که تعامل ما با دولت باید بیشتر از این ها باشد.
وی در مورد استیضاح فانی اظهار داشت: ما می توانستیم با تعامل مسائل را حل کنیم، دوستان ما که استیضاح را امضا کرده بودند، امضاهایشان را پس گرفته بودند که بتوانیم مسائل را دنبال کنیم، ولی در هر صورت استیضاح حق نمایندگان است و هم اکنون در دستور است و باید منتظر ماند چه اتفاقی می افتد.
عارف به این سوال که آیا دولت باید وزرای اقتصادی را هم ترمیم کند پاسخ داد که «ما نیاز به تحرک جدیدی در بخش اقتصادی داریم» و افزود: اگر چه دولت دستاوردهای خوبی در بخش اقتصادی دارد که آمارها و شاخص ها گویای این است ولی باید این دستاوردها در زندگی روزمره مردم حس شود. مردم باید احساس کنند و ما فکر می کنیم که دولت باید تحرک بیشتری داشته باشد تا مردم دستاوردهای اقتصادی به خصوص موضوع اشتغال را احساس کنند.
وی گفت: هم اکنون اشتغال نگرانی اغلب خانواده ها است که ان شاءالله دولت با برنامه ریزی بیشتر به بخش اقتصاد اولویت بدهد.
رئیس فراکسیون امید مجلس در پاسخ به این سوال که برخی ها استیضاح فانی را عقب نشینی دولت در مقابل مخالفانش می دانند، اظهار داشت: من این نگاه را ندارم، ما امیدواریم هر ترمیمی که در کابینه انجام می شود، مثبت باشد و تحرک بیشتری را در بخش های ذی ربطشان ببینیم.
خبرنگاری از عارف در مورد این موضوع پرسید که آیا زمان ترمیم کابینه کمی دیر نشده است که وی پاسخ داد: اگر دولت دو سه ماه زودتر اقدام می کرد، مناسب تر و بهتر بود ولی هم اکنون هم زمان مناسب و خوبی است که من در این راستا از رییس جمهوری تشکر می کنم که این تصمیم را گرفت.
سیام**۹۱۲۱**۱۴۲۹ خبرنگار: سمیه لاری**انتشاردهنده:محسن طاهرزاده

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.