انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18202

11 بازدید76 views

به گزارش #فراسخن از پایگاه اطلاع رسانی علی اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام این مطلب را روز چهارشنبه پس از دیدار با فرناندو ژوزه مارونی دی ابرثو معاون آفریقا وخاورمیانه وزارت خارجه برزیل در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد مطلب روزنامه هافینگتن پست درباره حضور ایران در […]

به گزارش #فراسخن از پایگاه اطلاع رسانی علی اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام این مطلب را روز چهارشنبه پس از دیدار با فرناندو ژوزه مارونی دی ابرثو معاون آفریقا وخاورمیانه وزارت خارجه برزیل در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد مطلب روزنامه هافینگتن پست درباره حضور ایران در عملیات آزادسازی موصل با تانک های T72 و سایت های موشکی شهاب و فجر، بیان کرد.
وی گفت: این ادعا صحیح نیست. آنچه در عملیات آزادسازی موصل به وقوع می پیوندد مبارزه ای است که دولت و ملت عراق علیه تروریست ها و حامیان آنها انجام می دهند.
ولایتی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه در این امر مهم و سرنوشت ساز دخالت مستقیم ندارد. ایران کمک های مستشاری را همواره بر اساس خواست دولت عراق انجام داده و اگر نیازی به مشورتی باشد کشورمان از دادن مشورت به دولت عراق دریغ نمی کند و به هیچ وجه در امور داخلی عراق دخالت نکرده ایم.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که این فقط حق دولت و ملت عراق است و هیچ کشور دیگری حق ندارد در آزادسازی موصل شرکت کند گفت: برخی کشورهای منطقه و یا خارج از منطقه زمانی که دیدند دولت عراق می تواند تروریست ها را از موصل خارج کند سعی به دخالت در عملیات موصل داشتند؛ اما دخالت این کشورها سازنده نیست و برای آنکه در آینده ارثیه ای طلب کنند دست به این دخالت نابجا در عراق می زنند.
ولایتی با اشاره به لزوم دخالت نداشتن کشورها در امور داخلی عراق یادآور شد: هیچ کشوری حق دخالت در عراق ندارد و بعضی از کشورها هستند که بدون کسب اجازه از دولت عراق نیرو به آن کشور اعزام کردند که باید گفت این امر خلاف مقررات بین المللی است. ایران هیچ دخالتی در امور داخلی عراق ندارد مگر کمک مستشاری که با خواست دولت عراق انجام می شود.
علی اکبر ولایتی رییس مرکز تحقیقات و استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز -چهارشنبه – با فرناندو ژوزه مارونی دی ابرثو معاون افریقا وخاورمیانه وزارت خارجه برزیل دیدار و در خصوص مسایل دوجانبه و منطقه ای گفت وگو کرد.
سیام**۱۰۵۸**۱۴۴۹**تنظیم کننده: محمد افضلی* انتشاردهنده: امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.