انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18238

16 بازدید37 views

به گزارش #فراسخن، مرکز هماهنگی اطلاعات و بلایای وزارت کشور فیلیپین روز چهارشنبه پیش بینی کرد این توفان با سیل، رانش زمین و همچنین وزش بادهای شدید در مناطق ساحلی همراه باشد.همزمان با اینکه فیلیپین در معرض یکی از شدیدترین توفان ها قرار گرفت، میلیون ها نفر از مردم از روز چهارشنبه به حالت آماده […]

به گزارش #فراسخن، مرکز هماهنگی اطلاعات و بلایای وزارت کشور فیلیپین روز چهارشنبه پیش بینی کرد این توفان با سیل، رانش زمین و همچنین وزش بادهای شدید در مناطق ساحلی همراه باشد.
همزمان با اینکه فیلیپین در معرض یکی از شدیدترین توفان ها قرار گرفت، میلیون ها نفر از مردم از روز چهارشنبه به حالت آماده باش در آمدند و دولت از مردم ساکن در مناطق دورافتاده در شمال این کشور جنوب شرق آسیا خواست به مناطق امن بروند.
براساس گزارش تارنمای روزنامه ‘فیل استار’، توفان سهمگین ‘هایما’ چهارشنبه شب استان شمالی ‘کاگایان’ را با بادهای تقریبا همتراز توفان فاجعه بار ‘های یان’ که سال ۲۰۱۳ میلادی ۷ هزار و ۳۵۰ کشته و مفقود برجای گذاشته بود، در نوردید.
این توفان کشاورزی جوامع مناطق شمالی جزیره اصلی لوزون را به طور گسترده تخریب کرد و به خانه های زیادی آسیب زد.
‘هایمان’ با بادهایی با سرعت متوسط ۲۲۵ کیلومتر در ساعت شهرهای ساحلی رو به اقیانوس آرام را درنوردید و سرعت باد در برخی مناطق تا ۳۱۵ کیلومتر در ساعت هم رسید.
حدود ۱۰ میلیون نفر در سراسر بخش های شمالی جزیره اصلی لوزون فیلیپین در معرض خطر این توفان قرار داشتند.
تارنمای ‘راپلر’ نیز روز پنجشنبه اعلام کرد خدمات تلفن همراه در شمال و مرکز لوزون پس از توفان تنها برای ۸۰ درصد مشترکان در دسترس است.
بسیاری از پروازهای محلی در منطقه از عصر چهارشنبه تاکنون به دلیل خطرات ناشی از توفان ‘هایمان’ لغو شده است.
بارندگی شدید در درون قطر این گردباد تا شعاع ۷۰۰ کیلومتر از مرکز گردباد پیش بینی شده است.
جزایر فیلیپین اغلب نخستین مکان هایی هستند که توفان های تولید شده در اقیانوس آرام را تجربه می کنند. مجمع الجزایر جنوب شرق آسیا حدود ۲۰ توفان بزرگ را در هر سال شاهد هستند که خسارات زیادی به همراه دارند.
‘هایما’ دومین توفان پس از ‘ساریکا’ بود که در یک هفته به شمال فیلیپین ضربه زد.
آساق**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.