انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18280

15 بازدید26 views

به گزارش #فراسخن عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه درهفتمین یادواره شهدای وحدت و امنیت در مسجد ستادفرماندهی تیپ ۱۱۰ سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امروز متاسفانه برخی افراد کج فهم و سطحی نگر در کشورهای منطقه از فقر و جهل مردم و کمک کشورهای استکباری به جان، مال، تمدن، ناموس و آبروی مردم […]

به گزارش #فراسخن عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه درهفتمین یادواره شهدای وحدت و امنیت در مسجد ستادفرماندهی تیپ ۱۱۰ سلمان استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امروز متاسفانه برخی افراد کج فهم و سطحی نگر در کشورهای منطقه از فقر و جهل مردم و کمک کشورهای استکباری به جان، مال، تمدن، ناموس و آبروی مردم مسلمان افتاده اند و در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان گام برمی دارند.
وی با بیان اینکه در این گونه اقدامات نابخردانه بیشترین سود را رژیم غاصب صهیونیستی و کشورهای استکباری می برند، گفت: این افراد باید در آینده پاسخگوی ملت ها باشند زیرا این روزها می گذرد و اسلام ناب محمدی(ص) به همت مسلمانان پیروز خواهد شد.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره با مساعدت و کمک به دیگر کشورها توانسته این افراط گرایی ها و تعدی ها را در منطقه مهار کند که این افتخاری بزرگ برای این نظام الهی محسوب می شود.
وی با بیان اینکه خط سرخ شهادت و خون پاک شهدا همچنان زنده و جوشان است، گفت: وظیفه همه افراد تقویت دین خدا و انقلاب و کمک به اقتدار ایران اسلامی است.
وزیر کشور با گرامیداشت یاد و خاطره شهید شوشتری گفت: این شهید بزرگوار، شهید تقرب بود به طوری که در تمام دوران خدمت همواره در راستای اعتلای نظام و اسلام گام می برداشت.
وی تاکید کرد: اسلام در دوران های مختلف شاهد مجاهدت و رشادت انسان های مخلص و با ایمان بوده تا این امانت الهی به سرمقصد نهایی که همان امامت حضرت مهدیی موعود (عج) است، برسد.
وی مقام شهدا را بسیار والا ذکر کرد و افزود: آنان به عنوان افرادی شاخص در همه زمینه ها اعم از رفتار، فکر، اندیشه و غیره الگویی تمام عیار برای دیگر افراد هستند.
وی گفت: یاد شهدا ما را به یاد خدا می اندازد و از غفلت و بی خبری بیرون می آورد.
وی با بیان اینکه شهدا همچنین برای ما فصل الخطابی برای مسیر حق و میزانی برای سنجش اعمال و رفتار هستند، گفت: با توجه به اینکه هدف اصلی شهدا حمایت، دفاع و تقویت دین اسلام است وظیفه همه افراد گام برداشتن در مسیر این بزرگواران است.
وزیر کشور پیروی از ولایت فقیه را از مهمترین وظیفه افراد ذکر کرد و گفت: رهبرکبیر انقلاب اسلامی در دورانی که هیچ فردی تصور ایستادگی در مقابل قدرت استکباری حکومت پهلوی را نمی کرد با قدرت الهی توانست این حکومت را از بین ببرد و نظام الهی را جایگزین کند.
وی با بیان اینکه این نظام الهی نه تنها مسیر انقلاب اسلامی را مشخص کرد بلکه مسیر هدایت همه جهانیان را نیز تعیین کرد، گفت: امروز مسیر این انقلاب با صلابت، قدرت و ایمان مردم ادامه دارد.
وی بیان کرد: مسلمانان دیگر کشورهای اسلامی نیز به این نظام چشم امید بسته اند و توقع مساعدت، ارائه الگوی مناسب و حمایت در مقابل ظلم و جور استبداد دارند.
وی تاکید کرد: با توجه به دستور رهبر معظم انقلاب، رسالت امروز مردم این است که در شرایط کنونی در راستای تقویت ایران اسلامی به عنوان پایگاه قدرتمند و با عزت جهان اسلام، بکوشند.
وزیرکشور از جمله عوامل تقویت ایران اسلامی به عنوان پایگاه قدرتمند جهان اسلام را اعتقادات دینی، پیروی از ولایت فقیه، وحدت و انسجام ملی ذکر کرد و افزود: این عوامل به عنوان عناصری تاثیرگذار، انقلاب اسلامی را در همه دوران ها از توطئه و هجمه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، جنگ روانی و غیره سربلند کرده است.
وی وظیفه همه افراد را تقویت و حمایت از ولایت فقیه در کنار سایر عوامل ذکر کرد.
وی همچنین تقویت بنیه اقتصادی و توانمندی ملت را از جمله دیگر عوامل تقویت این کشور ذکر کرد و افزود: این مهم از چند نظر از جمله ارائه نسخه برای دیگر کشورها، فراهم کردن شرایط مطلوب برای مردمی که در مسیر حق گام برداشته اند و تقویت اقتدار ملی دارای اهمیت است.
وی تصریح کرد: یکی از راههای مقابله با تهدیدهای دشمنان و تقویت اقتدار ملی، اقدامات اقتصادی است به طوری که به فرموده رهبر معظم انقلاب همه افراد باید در راستای اقتصادی مقاومتی تلاش کنند.
وی افزود: امروز همه افراد مکلف به اجرای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب شده اند و وظایف همه دستگاهها در این زمینه مشخص شده است.
وی آسیب های اجتماعی را یکی از معضلات امروز جامعه ذکر کرد و افزود: این مهم نیز با تاکید رهبر معظم انقلاب به صورت جدی مورد توجه همگان قرار گرفته است.
وی سیستان و بلوچستان را جزو اولویت های نظام ذکر کرد و افزود: این استان به عنوان فخر نظام جمهوری اسلامی و مدافع اصیل کشور، با دارا بودن قابلیت های فراوان در بخش های مختلف اقتصادی و موقعیت استراتژیک در منطقه مورد توجه قرار گرفته است.
به گزارش #فراسخن سیستان و بلوچستان با در اختیار داشتن ۱۱٫۵ درصد از پهنه خاکی ایران اسلامی، همجواری با ۲ کشور افغانستان و پاکستان، در اختیار داشتن تنها بندر اقیانوسی کشور و هزاران مزیت دیگر تا پیش از این در سایه نامهربانی های خواسته یا ناخواسته از پیشرفت متعالی باز مانده و تنها به برخی از ظرفیت های آن توجه شده بود.
به گفته بسیاری از کارشناسان، در صورت جدی گرفتن ظرفیت های سیستان و بلوچستان با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و وجود نیروی جوان بسیار در آن، این استان می تواند به یکی از قطب های اقتصادی کشور تبدیل شود همانگونه که در دوران تحریم های ظالمانه صادرات این نقطه از کشور نمود روشنی از این ادعا بود.
با روی کار آمدن دولت یازدهم و در سایه افزایش عقلانیت در تصمیم گیری ها، توجه به مزیت های مرزی، تاکید بر اقتصاد درون محور، اهمیت دادن به کارگاه های خرد و کوچک و توجه همه جانبه به ظرفیت های سیستان و بلوچستان، طرح های این دولت در شمال و جنوب این استان سبب آغاز امید، کار و به طور کلی پویایی اقتصادی و اجتماعی در این استان شده است.
با توجه به اینکه ۱۳۰ عنوان پروژه با ۱۳ هزار میلیارد ریال اعتبار در سال ۹۳ برای این استان از سوی دولت تدبیر و امید در نظر گرفته شد و نیز با توجه به ۲۳ وعده رئیس جمهور به مردم این استان، سرمایه گذاران بسیاری در بخش های مختلف از جمله انرژی، پتروشیمی، فولاد، معادن و شیلات به این استان جذب شدند.
وزیرکشور گفت :سیستان و بلوچستان با وجود قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور بی ثبات و ناامن منطقه به همت وحدت و همدلی مردم و مسئولان در امنیت کامل بسر می برد.
وی با اشاره به سفر ده ها هیات خارجی به سیستان و بلوچستان برای سرمایه گذاری گفت: این استان هم اینک با اقدامات مختلف در بخش های اقتصادی نظیر راه آهن، بندر و غیره مسیر شتاب خود را طی می کند که امید است در ۱۰سال آینده شرق کشور با محوریت این استان جزو مراکز اصلی توسعه تجارت و اقتصاد کشور قرار گیرد.
آیین سالگرد شهادت شهید شوشتری و هفتمین یادواره شهدای وحدت و امنیت با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیرکشور سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار مارانی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق، استاندار سیستان و بلوچستان، نماینده اهل سنت استان در مجلس خبرگان رهبری ، جمعی از سران طوایف و ریش سفیدان دیگر مسئولان استانی و معتمدان شیعه استان در مسجد ستاده فرماندهی تیپ ۱۱۰ سلمان در زاهدان برگزار شد.

۷۳۱۶** خبرنگار : عصمت جهانی** انتشار دهنده: موسی فعالیان

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.