انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18328

29 بازدید47 views

به گزارش #فراسخن ، رئیس محیط زیست کیش روزچهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار #فراسخن در مورد جزئیات دستگیری این شکارچیان غیر مجاز گفت: محیط بانان اداره محیط زیست با همکاری و هوشیاری نیروی انتظامی جزیره کیش ۲ شکارچی غیرمجاز که با خودروی ۲۰۶ در محدوده میدان هندورابی اقدام به شکار کرده بودند را دستگیر […]

به گزارش #فراسخن ، رئیس محیط زیست کیش روزچهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار #فراسخن در مورد جزئیات دستگیری این شکارچیان غیر مجاز گفت: محیط بانان اداره محیط زیست با همکاری و هوشیاری نیروی انتظامی جزیره کیش ۲ شکارچی غیرمجاز که با خودروی ۲۰۶ در محدوده میدان هندورابی اقدام به شکار کرده بودند را دستگیر کردند که در جریان آن یک قبضه اسلحه شکاری و یک لاشه آهو ماده از آنان کشف شد.
مریم محمدی اظهار داشت : از خودروی این شکارچیان، یک قبضه سلاح شکاری برنو به همراه ۱۹ عدد فشنگ کشف و خودروی متخلفان نیز توقیف شد ، دستگیر شدگان تحویل مراجع قضایی شدند .
وی با تاکید بر اینکه جریمه صید و شکار غیرمجاز هر راس آهو معادل یکصد میلیون ریال است تصریح کرد: این مبلغ بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست (مصوبه شماره ۳۸۰ شورای عالی حفاظت محیط زیست ) است .
محمدی به خبرنگار #فراسخن گفت: در صورت اثبات جرم این شکارچیان در دادگاه، برای شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه خواهند شد و بر اساس بند الف ماده ۱۲ قانون شکار و صید ، به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.
وی گفت: تعداد ۳۰ راس آهو در سال ۱۳۶۳ برای حمایت از تکثیر آهوی ایرانی و افزودن جذابیت های جزیره با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست از جزیره خارک به کیش منتقل شدند که هم اکنون در بیشتر مناطق جزیره به صورت گله های پراکنده دیده می شوند.
محمدی آهوان جزیره کیش را بیش از ۶۰۰ راس آهو عنوان کرد .
معاونت اجتماعی نیروی انتظامی کیش نیز در این مورد به خبرنگار #فراسخن گفت: اسلحه شکاری در اختیار شکارچیان دارای مجوز بوده اما با توجه به اینکه شکار در کیش ممنوع است آوردن سلاح به جزیره عملی نادرست بوده و مجوز آنان نیز ارزش ندارد.
سرگرد شعبانیان افزود: نیروی انتظامی کیش با هوشیاری کامل در تمامی مناطق کیش حضوری جدی داشته و با متخلفان احتمالی برخورد قاطع می کند .
۱۶۳۰** ۱۶۴۱/ ۱۵۳۹
خبرنگار : مریم زبان دان – انتشار دهنده : موسی فعالیان

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.