انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18329

18 بازدید34 views

به گزارش #فراسخن، «جمشید انصاری» شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان در سنندج افزود: براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همه افراد در انتخاب شغل و محل کار مورد علاقه خود آزاد هستند و دولت جمهوری اسلامی نیز طبق این قانون برای عدالت استخدامی آزمون ها را طراحی کرده است.وی با بیان اینکه بر […]

به گزارش #فراسخن، «جمشید انصاری» شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان کردستان در سنندج افزود: براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران همه افراد در انتخاب شغل و محل کار مورد علاقه خود آزاد هستند و دولت جمهوری اسلامی نیز طبق این قانون برای عدالت استخدامی آزمون ها را طراحی کرده است.
وی با بیان اینکه بر اساس تجربه برگزاری آزمون های استخدامی، بیشتر پذیرفته شدگان در استان ها نیروهای بومی هستند، گفت: انتقال برخی از سرمایه گذاری ها از محلی به محل دیگر مقدور نیست و آزادی انتخاب محل برای افراد متقاضی در آزمون های استخدامی ایجاد فرصتی برای استفاده از سرمایه گذاری های صورت گرفته در نقاط مختلف کشور است.
به گفته رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، ویژگی های شغل، شاغل و محیط کار در پرداخت حقوق کارکنان دولت و نهادها تاثیر گذار است و عمده علت تفاوت حقوق بین کارمندان از این سه ویژگی نشات می گیرد.
انصاری افزود: برخی از نهادها نیز خارج از نظام پرداخت کارکنان دولت بوده یا بعد از این اجرایی شدن این نظام مصوبه های جدیدی با توجه شرایط سه گانه، حقوق های متفاوت به کارکنان خود پرداخت می کنند.

** جایگاه برابر زن و مرد در آزمون های استخدامی رعایت شده است
معاون رئیس جمهوری گفت: دولت تدبیر و امید دیدگاهی متعادل نسبت به استخدام بانوان و آقایان دارد و در آزمون های استخدامی از جمله آخرین آزمون که در ۲۱ آبان امسال برگزار می شود فرصت های شغلی یکسانی برای این ۲ گروه قرار داده است.
انصاری افزود: برخی از فرصت های شغلی نیز هستند که ویژه بانوان یا آقایان و برخی دیگر نیز به صورت مشترک بین این دو گروه است که نمی توان گروهی دیگر را در آن بکار گمارد.
به گفته وی رشته های پرستاری و مامایی از جمله فرصت های شغلی ویژه بانوان و محیط بانی و حراست فیزیکی (نگهبانی) فرصت های شغلی ویژه آقایان هستند و در گروه های شغلی بخش های اداری مانند حسابداری و اداری این فرصت ها بین هر دو گروه تقسیم می شود.
انصاری همچنین از لغو مصوبه اعطای فرصت های شغلی به صورت ارثی در برخی سازمان ها خبر داد و افزود: برگزاری آزمون فرصتی برابر برای تمام آحاد جامعه بوده تا توانمندترین افراد برای خدمت به جامعه انتخاب شوند.
وی گفت: اجرای قانون خدمات کشوری به صورت آزمایشی در سال ۸۶ به مدت پنج سال آغاز و پس از اتمام دوره نیز سه دوره یک ساله تمدید شد اما اصلاحات جدید آن هم اکنون انجام و پس از تصویب هیات دولت و قوه مقننه اجرایی می شود.

** سه نهاد ملی پیگیر حقوق های نامتعارف هستند
معاون رئیس جمهوری افزود: سازمان امور اداری و استخدامی کشور، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی سه نهادی هستند که هم اکنون سوابق پرداخت های سال ۹۴ را برای بررسی گردآوری کرده اند.
انصاری گفت: دولت نیز در چهارچوب ضوابط اجرایی بودجه و تصمیمات شورای حقوق و دستمزد محدودیت های کاملا روشنی را برای حقوق وضع کرده و تمامی پرداخت ها به کارکنان جزء تا کل، برای اساس این قوانین پرداخت می شود.
به گفته وی، در تصمیمات شورای حقوق و دستمزد کف و سقف حقوق و انواع پرداخت ها برای کارکنان مشخص شده است اما نمی توان برای برخی نهادهای خصوصی از جمله بانک ها در پرداخت حقوق ها تعیین تکلیف کرد.

** استعفای سه وزیر کابینه در راستای خود ارزیابی دولت است
معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه دولت مثل هر نهادی همیشه عملکرد خود را به صورت مستمر برای تقویت حوزه های مختلف ارزیابی می کند، افزود: استعفای سه وزیر ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش بر اساس این ارزیابی ها صورت گرفته است.
انصاری افزود: سه نفر از وزیران هیات دولت به انتخاب خود بر اساس این ارزیابی ها که خود از آن خبر داشته اند کناره گیری کرده تا فرصت خدمت در جمهوری اسلامی به شخص دیگری واگذار شود.
انصاری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور روز پنجشنبه به کردستان سفر کرده بود.
حضور در جلسه شورای اداری استان، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد اقتصاد مقاومتی و نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات از برنامه های این مسئول ارشد در سفر به کردستان بود.
استان کردستان با ۲۹ هزار و ۱۳۷ کیلومتر مربع، طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ دارای یک میلیون و ۴۹۳ هزار نفر جمعیت بوده و از شمال به استان آذربایجان غربی و قسمتی از زنجان، از جنوب کرمانشاه و شرق به همدان و از غرب با کشور عراق همسایه است.
استان کردستان بر اساس آخرین تقسیمات کشوری در سال ۱۳۹۰دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹شهر، ۳۱بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۷ آبادی دارای سکنه و ۱۸۷ آبادی خالی از سکنه بوده است.
۳۰۳۴/۱۹۰۴**شبس*۱۶۱۳
** خبرنگاران: حسن حسین زاده/ مسعود احمدی**انتشار دهنده: غفاری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.