انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18337

13 بازدید43 views

به گزارش #فراسخن، ژنرال عون بلافاصله بعداز اینکه « سعد حریری» رئیس حزب جریان المستقبل از نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری به طور رسمی حمایت کرد با حضور در خانه حریری ها در مرکز بیروت « بیت الوسط» با حریری ملاقات کرد.سعد حریری عصر پنجشنبه و بعداز یک ماه رایزنی های داخلی و خارجی […]

به گزارش #فراسخن، ژنرال عون بلافاصله بعداز اینکه « سعد حریری» رئیس حزب جریان المستقبل از نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری به طور رسمی حمایت کرد با حضور در خانه حریری ها در مرکز بیروت « بیت الوسط» با حریری ملاقات کرد.
سعد حریری عصر پنجشنبه و بعداز یک ماه رایزنی های داخلی و خارجی ، برخی شخصیت های سیاسی و حزبی را در خانه آل حریری در مرکز بیروت موسوم به« بیت الوسط» جمع کرد و در حضور آنها با اعتراف به شکست همه تلاش هایش برای انتخاب رئیس جمهوری ، از نامزدی ژنرال عون حمایت کرد.
رئیس حزب جریان المستقبل با بیان اینکه در دو سال و نیم گذشته همه گزینه ها و ابتکارهایش برای انتخاب رئیس جمهوری بی نتیجه ماند، اعتراف کرد که چاره ای بجز حمایت از ژنرال « میشل عون» نامزد مورد حمایت حزب الله در انتخابات ریاست جمهوری لبنان نداشته است.
براساس گزارش #فراسخن، ژنرال عون و حریری در ملاقاتی که « جبران باسیل» وزیر امور خارجه و رئیس حزب جریان آزاد ملی لبنان حضور داشت، برای مدت یکساعت در باره اوضاع سیاسی لبنان و تحولات در پرونده انتخابات ریاست جمهوری گفت وگو کردند.
ژنرال عون بعداز این ملاقات در گفت وگو با خبرنگاران هدف از دیدارش با سعد حریری را تشکر از او برای حمایت از نامزدیش در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد و گفت: دو طرف متعهد شدیم برای موفقیت ماموریت ها و تلاش های خود به منظور حل بحران های لبنان همکاری کنیم و ان شاء الله دوران موفقی داشته باشیم و بتوانیم در لبنان ثبات و امنیت کامل برقرار و اقتصاد آن را شکوفا کنیم.
وی افزود:هرکدام از ما رای و نظر خود را دارد اما تلاش می کنیم افکار و اندیشه های خود را کنارهم قرار دهیم تا لبنان از بحران ها با سلامت عبور کند.
رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح تاکید کرد:باید صدای مردم را بشنویم و بدانیم از گفت و گو احدی زیان نمی بیند بلکه لبنان و لبنانی ها و همه ما سود می بریم ، البته مهم این است که همه ما به راه حلی برای پایان دادن به مشکلات لبنان به نفع مردم لبنان فکر کنیم.
ژنرال عون خاطرنشان کرد: در باره میثاق و منشور ملی صحبت کردیم و این میثاق مربوط به مسلمانان شیعه و سنی و مسیحیان است که باید از حقوق و وظایف مساوی برخوردار باشند و بتوانند در کنار هم مسالمت آمیز زندگی کنند.
وی تصریح کرد: ما توافق ها و تفاهم های دوجانبه ، سه جانبه و چهارجانبه نداریم بلکه یک توافق داریم و آن اداره امور لبنان به عنوان کشوری مستقل است بنابر این احدی نباید نگران باشد و بترسد زیرا در لبنان توازن و تعادل اسلامی – مسیحی ، تمدن های متراکم و گفت و گوهای مسالمت جویانه وجود دارد و طرفی نمی تواند طرف مقابل خود را حذف کند.
رئیس فراکسیون اصلاح و تغییر گفت: ما سیاست فریبکاری را دنبال نمی کنیم و در آینده احدی مسیحی و یا مسلمان اعم از شیعه و سنی خارج از دولت و حکومت باقی نمی ماند و با هم از استقلال ، ثبات و سیادت لبنان حمایت و حفاظت می کنیم.
ژنرال عون افزود: دسته بندی های سیاسی وجود دارد اما ما برای بازسازی ساختار وحدت ملی برای حراست از لبنان و استقلال و سیادت آن تلاش خواهیم کرد، ما نیامده ایم که قربانی باشیم بلکه آمده ایم همه لبنانی ها سود ببرند و برای برادران ، فرزندان و نوادگان خود کار خواهیم کرد و براین اساس از همه می خواهم هوشیار باشند و همکاری کنند.
وی تاکید کرد: احدی پیش گوئی و پیش بینی های زودهنگام نکند ،همه منتظر باشند اگر ما رئیس جمهوری شدیم، ببینند چگونه رفتار و اقدام می کنیم.
رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح خاطرنشان کرد:در سیاست اختلاف رای وجود دارد و این امری طبیعی است اما ضروری است که دموکراسی هم وجود داشته باشد تا همه بتوانند رای خود را بیان و تصمیم گیری کنند تا خطاهای گسترده گذشته تکرار نشود و بتوانیم آینده لبنان را بسازیم.
ژنرال عون تصریح کرد: ما به طور تصادفی اینجا نیامده ایم بلکه همدیگر را از گذشته می شناسیم و بارها برای حل بحران انتخاب رئیس جمهوری تلاش کرده ایم اما شرایط مناسب نبود ولی این بار شرایط برای موفقیت تلاش ها مناسب بود و به نتیجه رسید.
وی تاکید کرد:اعتماد متقابل بین ما موجب خوشبینی است و این یک اعتماد بی هدف و عاطفی نیست بلکه همه ما به بازسازی لبنان و ایجاد وحدت ملی و موفقیت ماموریت ها باور و اعتقاد داریم.
رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح گفت: امیدواریم همه واقع بین و برای موفقیت و تحمل رسالت های خود در قبال مردم آماده و مصمم باشند.
ژنرال عون افزود: با شایعات نمی توان لبنان را ساخت بنابر این از همه می خواهیم حقایق را منتشر کنند و دیگران را با نیت خوانی بازخواست و محاکمه نکنند.
وی اضافه کرد: امیدواریم از اکنون مرحله جدید لبنان با حضور همه ارکان آن شروع شود تا بتوانیم ساخت لبنانی شکوفا و دارای چشم انداز و آینده ای روشن و مطمئن را رقم بزنیم.
خاورم * ۱۳۲۴** انتشار دهنده : فردین پازوکی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.