انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18361

28 بازدید37 views

به گزارش #فراسخن، حدود یکهزار دانشجوی فیلیپینی روز چهارشنبه در اعتراض به سیاست های کاخ سفید مقابل سفارت آمریکا در مانیل تجمع کرده و خواستار خروج نظامیان و نیروهای آمریکایی از کشورشان شدند، سیاستی که ‘رودریگو دوترته’ رئیس جمهوری فیلیپین نیز بر آن تاکید دارد.تصاویر نشان داد راننده یک خورو ون پلیس با حرکت های […]

به گزارش #فراسخن، حدود یکهزار دانشجوی فیلیپینی روز چهارشنبه در اعتراض به سیاست های کاخ سفید مقابل سفارت آمریکا در مانیل تجمع کرده و خواستار خروج نظامیان و نیروهای آمریکایی از کشورشان شدند، سیاستی که ‘رودریگو دوترته’ رئیس جمهوری فیلیپین نیز بر آن تاکید دارد.
تصاویر نشان داد راننده یک خورو ون پلیس با حرکت های رو به جلو و عقب مداوم تجمع کنندگان را مورد هجوم قرار داده و گروهی را به شدت مصدوم کرد. پلیس نیز با تجمع کنندگان ضد آمریکایی برخورد خشونت آمیز داشته است.
براساس گزارش روز جمعه شبکه خبر آسیا، رئیس پلیس ملی فیلیپین ده ها تن از افسران درگیر در این حرکت خشونت آمیز را به حالت تعلیق درآورد و از کار راننده خودرو ون پلیس ابراز نگرانی کرد.
راننده خودرو ادعا کرد پس از حرکت اعتراض آمیز دانشجویان دستپاچه شده و ترسیده است.
۳۰ تجمع کننده که دانشجو بودند و ۳۲ پلیس در این درگیری ها که در آن از گاز اشک آور و باتوم استفاده شد، زخمی شدند.
‘رونالد دلا’ رئیس پلیس ملی فیلیپین در بیانیه ای با ابراز خشم از این واقعه، اعلام کرد نیروهای پلیس براساس دستورالعمل سختگیرانه باید حداکثر تحمل را در مجامع عمومی داشته باشند.
پیش از این نیز دانشجویان فیلیپینی به مناسبت های مختلف از جمله برگزاری رزمایش های مشترک مانیل – واشنگتن، تجمعات ضد آمریکایی برگزار کرده بودند.
مردم فیلیپین به ویژه جوانان و دانشجویان افزایش همکاری نظامی با آمریکا را بر نمی تابند و خواستار لغو توافقنامه همکاری دفاعی دو کشور هستند.
آساق**۱۶۱۱**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.