انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18383

30 بازدید34 views

به گزارش #فراسخن، ژوپه که از شانس های اصلی ریاست جمهوری فرانسه است، پنجشنبه شب (به وقت محلی) در گفت وگو با نشریه گاردین گفت که انگلیس باید مسئولیت پناهجویانی را که نمی خواهد، بر عهده داشته باشد.انگلیس و فرانسه در سال ۲۰۰۳ پیمانی موسوم به پیمان توکه امضا کردند که به موجب آن بررسی […]

به گزارش #فراسخن، ژوپه که از شانس های اصلی ریاست جمهوری فرانسه است، پنجشنبه شب (به وقت محلی) در گفت وگو با نشریه گاردین گفت که انگلیس باید مسئولیت پناهجویانی را که نمی خواهد، بر عهده داشته باشد.
انگلیس و فرانسه در سال ۲۰۰۳ پیمانی موسوم به پیمان توکه امضا کردند که به موجب آن بررسی گذرنامه ها در خاک فرانسه صورت می گیرد. این موضوع خود سبب شده که هزاران مهاجر و پناهجویی که اجازه ورود به انگلیس را ندارند، در اردوگاه های موقت در سواحل شمال فرانسه، به ویژه بندر کاله سکنی گزینند.
ژوپه در همین رابطه روز پنجشنبه با بیان اینکه گام اول برای رسیدگی به وضعیت ‘فاجعه بار’ بندر کاله، فسخ قرارداد توکه است، گفت : فرانسه باید در عرصه بین الملل به برخی چیزها ‘نه’ بگوید.
پاریس قصد دارد تا اردوگاه پناهندگان کاله را به زودی تعطیل کند و این موضوع موجب نگرانی هواداران حقوق بشر شده است.
از سوی دیگر لندن که در ماه های گذشته در این رابطه تحت فشار مضاعف قرار گرفته، اکنون با پذیرش نزدیک به ۳۰۰ کودک پناهجوی بی سرپرست در بندر کاله موافقت کرده است. نخستین گروه از این کودکان در روز های گذشته وارد انگلیس شده بودند.
اروپام ** ۹۳۸۶ ** شبد ** ۱۰۹۵ ** مترجم : مهران معینی جم** انتشار دهنده : رضا رضائی مجد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.