انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18385

27 بازدید29 views

به گزارش #فراسخن، وزارت امور مدنی و کمیسیون مقابله با بلایای طبیعی چین در گزارشی که به تازگی منتشر کرده یادآور شده است که در مدت ۱۰ ماه گذشته علاوه بر این تعداد، ۳۱۹ نفر نیز ناپدید شده اند.در این گزارش همچنین میزان خسارات اقتصادی بلایای طبیعی به چین در این مدت به بیش از […]

به گزارش #فراسخن، وزارت امور مدنی و کمیسیون مقابله با بلایای طبیعی چین در گزارشی که به تازگی منتشر کرده یادآور شده است که در مدت ۱۰ ماه گذشته علاوه بر این تعداد، ۳۱۹ نفر نیز ناپدید شده اند.
در این گزارش همچنین میزان خسارات اقتصادی بلایای طبیعی به چین در این مدت به بیش از ۶۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار عنوان شده است.
آمار حاکی است که در جریان مصایب طبیعی در پرجمعیت ترین کشور جهان ۴۹۰ هزار باب خانه کاملا ویران شده و به سه میلیون و ۲۰۰ هزار خانه خسارات سنگینی وارد شده است.
مقصود از بلایای طبیعی شامل سیل، رانش زمین، توفان، زمین لرزه های متوالی و موارد مشابه است که استان های مختلف این کشور در مدت یاد شده شاهد آن بوده اند.
آمار همچنین نشان می دهد که میزان بارش باران و سیل سال جاری میلادی در چین بخصوص در تابستان امسال بیشترین میزان از سال ۱۹۹۸ میلادی بوده است.
چین از جمله کشورهایی است که به دلیل پهناور بودن و بارش باران زیاد و وزش توفان های سهمگین همه ساله مصایب زیادی را تجربه می کند.
در سال ۱۹۹۸ میلادی سیل سهمگینی در مناطق جنوبی و شرقی چین جاری شد که بر اساس آمار رسمی بیشتر از چهار هزار نفر قربانی داشت.
به غیر از بلایای طبیعی، همه ساله نزدیک به یک تا سه هزار نفر در معادن ذغال سنگ چین که دچار آبگرفتگی و انفجار گاز می شود، جانشان را از دست می دهند.
دولت چین در طول یک دهه گذشته کوشیده است تا هزاران معدن کوچک و غیراستاندارد را که تولید چندانی نداشته اند، تعطیل کند و این موضوع باعث شد تا شمار کشته های معادن به طرز چشمگیری کاهش یابد.
آساق**۲۳۱**۱۵۹۷*انتشاردهنده: فرهاد راستی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.