انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18410

8 بازدید18 views

محسن صالحی کرمانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: در مجموع چهار نفر از مصدومان زمین لرزه دیروز در زرند بستری و مابقی به صورت سرپایی درمان شده اند.وی با اشاره به وقوع ۱۱ پس لرزه در شهرستان زرند تاکنون گفت: این زمین لرزه ها طبیعی است.وی بیان کرد: آخرین زمین […]

محسن صالحی کرمانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: در مجموع چهار نفر از مصدومان زمین لرزه دیروز در زرند بستری و مابقی به صورت سرپایی درمان شده اند.
وی با اشاره به وقوع ۱۱ پس لرزه در شهرستان زرند تاکنون گفت: این زمین لرزه ها طبیعی است.
وی بیان کرد: آخرین زمین لرزه ثبت شده در شهرستان زرند دقایقی قبل و با بزرگی ۳٫۳ ریشتر بوده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: در این زمین لرزه ها تخریب واحدهای مسکونی، تاسیسات زیربنایی و دستگاه های اجرایی را نداشته ایم و خسارت های بسیار جزیی از جمله ترک خوردگی گچ ساختمان ها بروز کرده و خسارتی به اجزای بارور ساختمان ها وارد نشده است.
وی توجه به مقاوم سازی ساختمان ها را برای پیشگیری از تلفات و خسارت های حوادث طبیعی ضروری دانست و تاکید کرد: شهرستان زرند به دنبال زمین لرزه سال ۱۳۸۳ و بازسازی حدود یک دهه قبل ساختمان های مسکونی در این زمین لرزه خسارت چندانی را نداشته در حالی که اگر این مقاوم سازی صورت نگرفته بود شاهد خسارت های مالی و جانی زیادی بودیم.
فرماندار زرند هم بامداد امروز (جمعه) به خبرنگار #فراسخن گفت: شمار مصدومان زلزله شامگاه پنجشنبه در این شهرستان به ۱۴ نفر رسید که هشت نفر از این تعداد به صورت سرپایی درمان و از بیمارستان مرخص شدند.
حبیب الله خنجری افزود: این افراد به علت ترس یا فرار از ساختمان هنگام وقوع زلزله دچار مصدومیت شدند و زلزله خسارت مستقیم جانی نداشته است.
وی بیان کرد: یک نفر از مصدومان خود را از طبقه دوم ساختمان به زمین انداخت و دچار شکستگی شده است.
اولین و بزرگترین زمین لرزه به بزرگی ۴،۸ ریشتر ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه و ۲۸ ثانیه روز پنجشنبه حوالی شهر زرند در شمال استان کرمان را لرزاند و ۸ زمین لرزه دیگر تا ساعت ۲۳ و ۱۳ دقیقه دیروز در این منطقه روی داد.
بسیاری از مردم این شهرستان دیشب را تا صبح حیاط منازل خود یا خانه های بستگانشان که از مقاوم بودن آنها اطمینان داشتند، سپری کردند.
کرمان دارای گسل های متعدد و از مناطق زلزله خیز است و زمین لرزه اسفندماه سال ۱۳۸۳ در شهرستان زرند یک سال بعد از زلزله ویرانگر بم، ده ها کشته و زخمی بر جا گذاشت.
مرکز شهرستان زرند در ۷۵ کیلومتری کرمان است.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده:زهرا هجینی نژاد
۷۴۴۰/۳۰۲۸/ ۶۰۷۵

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.