انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18580

7 بازدید42 views

به گزارش خبرنگار #فراسخن، از این شکارچیان متخلف در مازندران ۴۷ قبضه سلاح شکاری فاقد مجوزکشف شده و همچنین لاشه حدود ۳۰ بال کبک، تعدادی سنقر و دلیجه و بزکوهی به دست آمد. پرونده شکارچیان متخلف در دایره حقوقی محیط زیست استان مازندران بررسی و پس از آن برای برخورد قانونی در اختیار دستگاه قضایی […]

به گزارش خبرنگار #فراسخن، از این شکارچیان متخلف در مازندران ۴۷ قبضه سلاح شکاری فاقد مجوزکشف شده و همچنین لاشه حدود ۳۰ بال کبک، تعدادی سنقر و دلیجه و بزکوهی به دست آمد.
پرونده شکارچیان متخلف در دایره حقوقی محیط زیست استان مازندران بررسی و پس از آن برای برخورد قانونی در اختیار دستگاه قضایی قرار می گیرد.
کبک در زمره پرندگان تحت حمایت حفاظت محیط زیست قرار دارد که طبق مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست جریمه شکار هر بال کبک یک میلیون ریال، هر بال دلیجه ۶۰۰ میلیون ریال و سنقر نیز ۲۰۰ میلیون ریال است.
در سال گذشته ۷۵۰ شکارچی متخلف در مناطق حفاظتی استان مازندران دستگیر شدند که پرونده ۱۶۴ شکارچی متخلف برای برخورد قانونی و جریمه به دستگاه قضایی ارسال شد.
سالانه (از اواخر شهریور تا اواسط آبان) بیش از ۹۰ گونه پرندگان مهاجر زمستان گذران با جمعیتی افزون بر یک میلیون بال به تالاب ها و آبگیرهای دارای ذخیره غذایی در مازندران سفر می کنند که طبق آماردر این مدت افزون بر ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار بال از این پرندگان از سوی شکارچیان متخلف مورد هدف قرار می گیرند.
در مازندران حدود ۲۰ هزار شکارچی دارای پروانه شکار فعالیت دارند که با احتساب شکارچیان فاقد مجوز این آمار به ۱۰۰ هزار نفر می رسد.
بر اساس آمارهای رسمی ، تاکنون بیش از ۴۹۰ گونه جانوری از رده های مختلف مهره داران اعم از پرندگان، پستانداران، خزندگان، دوزیستان و ماهی ها در زیست بوم مازندران شناسایی شده اند.
پرندگان با ۳۱۷ گونه از ۵۸ خانواده ، پستانداران با ۶۳ گونه و ۱۹ خانواده ، دوزیستان با ۹ گونه از ۶ جنس و ۶خانواده ، خزندگان با ۲۶ گونه از ۲۱ جنس و ۱۱ خانواده و ماهی ها با ۷۵ گونه بخشی از تنوع زیستی حیات وحش مازندران را تشکیل می دهند.
خبرنگار: حسین فلاحتی ** انتشاردهنده : سید محسن حسن نیا
/۱۸۹۹/۶۹۸۲

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.