انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18727

24 بازدید46 views

به گزارش خبرنگار پارلمانی #فراسخن، روح الله بابایی نماینده مردم بویین زهرا و آوج در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی به وزرای راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، علوم، تحقیقات و فناوری خواهان حل مشکلات حوزه انتخابیه خود شد.وی همچنین با تاکید بر لزوم پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان گفت: […]

به گزارش خبرنگار پارلمانی #فراسخن، روح الله بابایی نماینده مردم بویین زهرا و آوج در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی به وزرای راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، علوم، تحقیقات و فناوری خواهان حل مشکلات حوزه انتخابیه خود شد.
وی همچنین با تاکید بر لزوم پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان گفت: باید موانع سر راه ادامه تحصیل فرهنگیان برداشته شود و سرپرست وزارت ورزش و جوانان به موضوع ابطال دو مرحله ای انتخابات هیات فوتبال قزوین رسیدگی کند.
علی ادیانی نماینده مردم قائم شهر در مجلس نیز در تذکری به وزرای آینده سه وزارتخانه پیشنهادی دولت گفت: مبادا در حوزه و حریم فرهنگی چه در وزارت ورزش، چه در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و چه در وزارت آموزش و پرورش با رویکرد سیاسی و جناحی اقدام کنید و مبادا خدای نکرده در دام افرادی بیفتید که با انگیزه ها و نحله های سیاسی بی فایده رفتار می کنند.
وی همچنین خواهان حل مشکلات حوزه انتخابیه خود شد و در تذکر دیگری به مدیران ارشد و وزرای تیم اقتصادی دولت اظهار داشت: در حوزه برون رفت از رکود اقتصادی، کاهش بیکاری، عمل به اقتصاد مقاومتی، ارتقاء رفاه و معاش مردم، رونق بخشی تولید، رفع فقر و یاس در بین شهروندان کشور و توجه جدی به حل مشکلات بازنشگستگان مظلوم اقدام عملی و انقلابی کنید و از گفتار درمانی پرهیز کنید.
محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس نیز در تذکری شفاهی گفت: از دولت گلایه و انتقاد دارم که متاسفانه در آخرین ساعت کاری وزیر مستعفی وزارت آموزش و پرورش نسبت به انتصاب فرد جدیدی برای ریاست صندوق ذخیره فرهنگیان اقدام کرده است.
وی با بیان اینکه اقدام مذکور شائبه سیاسی بودن این عمل را ایجاد می کند، اظهار داشت: زیرا باید به وزیر جدید فرصت داده می شد تا با مطالعه و لحاظ منافع فرهنگیان اقدام به این کار می کرد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: شائبه دوم که موضوع سیاسی بودن را تقویت می کند بر این اساس است که فردی که منصوب شده قبلا در شستا و شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی دارای سوابق سوءمدیریتی زیادی است که در نهادهای نظارتی گزارش شده است. چرا ما باید چنین اقدامی را از سوی دولت ببینیم؟ انشالله با تجدیدنظر در این امر، نفع فرهنگیان در نظر گرفته شود.
وی در تذکری به دولت از رییس جمهوری خواست درباره معرفی وزرای جدید، افرادی معرفی شوند که رئیس ستاد انتخاباتی رئیس جمهوری نباشند و مدیری انتخاب شود که صرفا سیاسی و وابسته به جریان خاصی نباشد.
زاهدی با بیان اینکه آقای روحانی، رئیس جمهوری کل کشور است، گفت: چرا باید نام افرادی در رسانه ها بیاید که در همین مجلس به آنها رأی اعتماد داده نشده است، بنابراین از رئیس جمهوری انتظار است که همه جانبه نگر باشد و با مجلس اینگونه رفتار نشود.
وی خاطر نشان کرد: این رفتار در اذهان عمومی اثر منفی خواهد داشت و در انتخابات آتی ریاست جمهوری اگر چنین رفتاری شود، مردم پاسخ مناسبی خواهند داد. ان شالله جز شایعات موضوع دیگری مطرح نباشد.
حسین امیری خامکانی نماینده مردم زرند در مجلس نیز با اشاره به زلزله اخیر زرند، خواهان اختصاص اعتبارات لازم برای مقاوم سازی ساختمان های اداری، اماکن آموزشی باقی مانده و تکمیل بیمارستان سینای این شهر شد.
اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس نیز در تذکر شفاهی به رئیس جمهوری گفت: مشکل اصلی کشور عدم اشتغال، تولید و عدم توجه به صنعت و کشاورزی است، اما در این عرصه ها متولی جدی وجود ندارد، لذا نگرانی نمایندگان مجلس این است که بخشی از تولید و کشاورزی به دلیل عدم توجه رها شده است.
عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: معتقدیم اگر رئیس جمهور و هیات وزیران به ۴ موضوع به جد توجه و ورود کنند، مشکلات اقتصادی و تولیدی کشور حل خواهد شد، ابتدا اینکه باید امور بانکی اصلاح شود، چرا که با شیوه موجود مشکلات حل نخواهد شد و این شیوه قابل دفاع و پاسخگوی نیازهای تولیدی کشور نیست.
وی با بیان اینکه ساماندهی در محصولات دامی، گوشتی و مرغداری ها وجود ندارد، گفت: مهندسان کشاورزی بسیاری در کشور فارغ التحصیل شده اند، اما دریغ از ایجاد سامانه اصلاح الگوی کشت و محصولات ارضی توسط دولت، لذا معتقدم یکی از اقدامات اصلی وزیر کشاورزی ایجاد این سامانه است تا مشخص شود چه میزان محصول در کشور تولید می شود و چه میزان قابل صادر کردن است.

**تذکراتی به وزرای مستعفی دولت
اکبر رنجبرزاده در پایان جلسه علنی روز یکشنبه تذکرات کتبی نمایندگان را قرائت کرد و گفت: علی رضا محجوب و نادر قاضی پور در تذکری به وزیر مستعفی آموزش و پرورش تذکر دادند که چون وی استعفا کرده است باید به رییس جمهوری تذکر داد.
وی ادامه داد: این نمایندگان خواهان برخورد جدی با افرادی شدند که نام حسین فهمیده را از کتاب های درسی حذف کردند.
عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: علی رضا محجوب و نادر قاضی پور همچنین در تذکر دیگری به وزیر امورخارجه خواهان برخورد جدی از مجاری قانونی با امارات عربی متحده درباره ادعای مالکیت جزایر ایرانی و اسلامی شدند.
وی اظهار داشت: نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه همچنین لزوم تذکر جدی به آقای بارزانی در سفر به ایران درباره قطع رابطه با رژیم صهیونیستی و عدم حمایت از جریان های تروریستی و قدردانی از الطاف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد.
سیام**۹۱۰۳** ۱۴۴۶ ** خبرنگار: حمید شهریاری ** انتشار
دهنده : حمیدی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.