انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18741

8 بازدید70 views

به گزارش روز یکشنبه #فراسخن از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران این حزب افزود: برای این که آمریکا وغرب را از دخالت در امور داخلی کشور ناامید کنیم باید بندهای ۴ و ۵ سیاست های کلی را در قانون انتخابات لحاظ کنیم تا استقلال نمایندگان ملت محفوظ بماند.وی ادامه […]

به گزارش روز یکشنبه #فراسخن از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران این حزب افزود: برای این که آمریکا وغرب را از دخالت در امور داخلی کشور ناامید کنیم باید بندهای ۴ و ۵ سیاست های کلی را در قانون انتخابات لحاظ کنیم تا استقلال نمایندگان ملت محفوظ بماند.
وی ادامه داد: فرد یا گروهی که توسط دولت های غربی به ویژه رسانه های آمریکا و انگلیس مورد حمایت در انتخابات باشد صلاحیت سیاسی و اجتماعی او برای ورود به انتخابات باید مورد دقت کافی قرار گیرد.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: هیات های اجرایی و شورای نگهبان باید دقت های اولیه را معمول دارند.
حبیبی با یادآوری ابلاغ سیاست های کلی انتخابات به سران سه قوه ، تصریح کرد: بنابراین بر اساس این سیاست ها وظایف جدیدی بر عهده رؤسای قوا و نیز دست اندرکاران سه قوه است. آنها باید نسبت به ابلاغیه مورد نظر هر چه سریع تر اقدام و عمل داشته باشند.
وی با اظهار تاسف ازطرح استفساریه برخی از نمایندگان در روز یکشنبه گذشته مجلس در مورد ممنوعیت شورای نگهبان در زوال شرایط نمایندگی بعد از تایید صحت انتخابات در حوزه ها، تصریح کرد: رای این اسفساریه در مجلس یک روز پس از ابلاغ سیاست های کلی انتخابات آزمون بدی برای این تعداد از نمایندگان در پایبندی به قانون و ولایت پذیری آنان بود.
وی اضافه کرد: با هیچ منطقی نمی توان پذیرفت کسی که صلاحیت او را نمی توان بر اساس اسناد مثبته تایید کرد، شورای نگهبان را پس از اعلام نظر در مورد صحت برگزاری انتخابات در یک حوزه از حقوق نظارت استصوابی محروم کرد.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد برکناری یا استعفای برخی وزرا گفت: برکناری یا استعفای برخی وزرا با مطالبات مهم و اصلی مردم و مراجع عظام همخوانی ندارد.
حبیبی تاکید کرد مردم مشکلات معیشتی دارند، جوانان بیکار هستند، رکود و تورم مردم را آزار می دهد. دولت باید به مطالبات عمومی برای اقتصاد مقاومتی پاسخ شفاف و منطقی بدهد و حاشیه سازی راه مناسبی برای طفره روی از پاسخگویی نیست.
وی افزود: چند ماهی به پایان کار دور اول ریاست جمهوری آقای روحانی باقی است، معلوم نیست با این تغییرات در کابینه چه کار مهمی قرار است صورت گیرد تا به بخشی از مطالبات مردم پاسخ داده شود.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در مورد رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب به دولت در مورد حمایت از نخبگان علمی کشور، اظهار داشت: ایشان در دیدار با نخبگان علمی کشور مطالب مهمی فرمودند که دولت باید به آن اهتمام ویژه کند.
حبیبی افزود: متاسفانه بسیاری از طرح های هسته ای، هوافضا و ماهواره به دلیل سایه سنگین تعهدات برجام یا متوقف شده یا کند به پیش می رود. قدرت ملت و دولت ناشی از همین پیشرفت است. باید اقدامات مناسب و چشمگیری از طرف دولت و سایر مراجع مسئول انجام گیرد.
وی در پاسخ به سوالی در مورد مشکلات اقتصادی نیز تاکید کرد: مشکلات پولی و بانکی همچنان به قوت خود باقی است. سوئیفت باز است اما پولی مبادله نمی شود. نمی توانیم پول نفتی را که می فروشیم به داخل بیاوریم. صادر کنندگان نمی توانند پول کالاهایی که صادر کرده اند به داخل بیاورند دولت باید یک بازه زمانی را برای حل مشکلات تحریم در نظر بگیرد و اگر حل نشد پاسخ روشنی به افکار عمومی بدهد.
حبیبی به اظهارنظر صریح مراجع عظام درمورد مشکلات اقتصادی مردم اشاره کرد وگفت: مراجع عظام صریحاً در مورد رکود، بیکاری، گرانی و وضعیت بد فرهنگی کشور موضع می گیرند اما دولت اعتنای کامل به این مطالبات ندارد. نباید رییس جمهوری همه تخم مرغ های خود را در سبد برجام می گذاشت.
وی ادامه داد: روحانی برای رای آوری باید کارآیی مطلوب دولت را در عمل و اقدام نشان دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالگرد نطق حضرت امام خمینی(ره) در سال ۴۳ به مناسبت کاپیتولاسیون گفت: امام(ره) به استقلال کشور در برابر زیاده خواهی های آمریکا فوق العاده اهتمام داشت. امام(ره) آمریکا را در نطق کاپیتولاسیون زیر پا له کرد و حیثیتی برای آن نگذاشت.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: این نطق سند آزادی و آزادگی و حریت ملت در تاریخ ایران است. ملت به هیچ وجه حاضر نیست روی استقلال ملی معامله کند.
حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود به مناظرهای تلویزیونی نامزدهای انتخابات آمریکااشاره کرد و گفت: اظهارات ترامپ و کلینتون ماهیت رژیم پوشالی آمریکا را افشا کرد. فساد اخلاقی بین رهبران واقعا تاسف آور است. آنها از سقوط اخلاق در نظام سرمایه داری پرده برداری کردند.
وی افزود: قدرت و ثروت منهای اخلاق موجد نقص حقوق بشر است. این همه نقص حقوق بشر در جهان توسط آمریکایی ها ریشه در همین مساله دارد.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به عملیات حلب در سوریه و عملیات موصل در عراق گفت: ما امیدواریم ریشه تروریسم در منطقه با شکست داعش در عراق و سوریه هر چه زودتر کنده شود. پیشرفتهای خوبی در هفته اخیر صورت گرفته امیدواریم تا حصول نتیجه پیش برود.
حبیبی در پایان سالگرد شهادت حاج آقا مصطفی فرزند ارزشد امام خمینی(ره) را تسلیت گفت.
سیام **۶۰۸۴** ۱۳۳۶تنظیم کننده: امیر خان زاده*انتشاردهنده: مهرنوش خانزائی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.