انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18742

7 بازدید22 views

حمید صالحی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این باند با تلاش ماموران یگان حفاظت اول آبان ماه در حین پایش زیستگاههای پرندگان شکاری در مشهد شناسایی شد.وی ادامه داد: ماموران یگان حفاظت در حین گشت زنی موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سواری و سرنشینان آن در حال صید پرندگان شکاری و دستگیری آنان […]

حمید صالحی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این باند با تلاش ماموران یگان حفاظت اول آبان ماه در حین پایش زیستگاههای پرندگان شکاری در مشهد شناسایی شد.
وی ادامه داد: ماموران یگان حفاظت در حین گشت زنی موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سواری و سرنشینان آن در حال صید پرندگان شکاری و دستگیری آنان شدند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در این ارتباط سه عضو باند بین المللی قاچاق پرندگان شکاری دستگیر و یک بهله دلیجه، یک قطعه بلدرچین و نیز ۱۰ رشته دام، تور زنده گیری و دیگر ادوات صید پرندگان کشف و توقیف شد.
وی افزود: در هماهنگی با مراجع قضایی منازل استیجاری این افراد بازرسی و تعداد زیادی ادوات صید و نیز تعدادی پرنده طعمه کشف شد.
صالحی ادامه داد: در بررسیهای بعدی سه نفر دیگر از فعالان این باند قاچاق پرندگان نیز دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی گفت: اعتراف متخلفان نشان داد این قاچاقچیان بین المللی که تبعه کشورهای عرب حوزه خلیج فارس هستند پرندگان با ارزش صید شده را به حاشیه خلیج فارس منتقل و به قیمت گزاف می فروشند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: تحقیقات در این زمینه برای شناسایی دیگر همدستان احتمالی اعضای باند ادامه دارد.
۲۰ درصد مساحت ۱۱۸ هزار کیلومترمربعی خراسان رضوی زیر پوشش حفاظت محیط زیست و مساحت زیستگاههای این استان دو میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار است.
خراسان رضوی به ازاء هر ۲۵ هزار هکتار یک محیطبان در اختیار دارد. این استان دارای ۴۱ منطقه چهارگانه و شکار ممنوع شامل ۲۸ اثرملی طبیعی، پارک ملی، پناهگاه حیات وحش، مناطق حفاظت شده و ۱۳ منطقه شکار ممنوع است.
حدود ۸۰ گونه پستاندار، ۲۸۵ گونه پرنده، دو گونه دو زیست، ۶۸ گونه خزنده و ۲۴ گونه ماهی در خراسان رضوی زیست می کنند.
گونه های شاخص حیات وحش این استان شامل بز وحشی، قوچ، گوسفند وحشی، آهو، پلنگ، یوزپلنگ، گرگ، کفتار و انواع پرندگان از قبیل پرندگان شکاری، هوبره، کبک است.
۷۴۹۶/۱۸۵۸/۱۷۷۲**خبرنگار: آرزو جاودانی **منتشرکننده: مجید ملازاده

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.