انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18897

5 بازدید146 views

به گزارش روز دوشنبه روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، تظاهرکنندگان با تجمع در مرکز استکهلم، علیه اقدامات جدید از جمله فشار بر کودکان پناهجو برای ارائه ادله ای در تایید سن خود تظاهرات کردند. به گزارش «TT» سوئد، همزمان، تظاهرات های دیگری در ۱۴ شهر دیگر سوئد از جمله «اومئو» (Umeå)، «کارلشتاد» (Karlstad) و «یونکوپینگ» (Jönköping) برگزار […]

به گزارش روز دوشنبه روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، تظاهرکنندگان با تجمع در مرکز استکهلم، علیه اقدامات جدید از جمله فشار بر کودکان پناهجو برای ارائه ادله ای در تایید سن خود تظاهرات کردند.
به گزارش «TT» سوئد، همزمان، تظاهرات های دیگری در ۱۴ شهر دیگر سوئد از جمله «اومئو» (Umeå)، «کارلشتاد» (Karlstad) و «یونکوپینگ» (Jönköping) برگزار شد.
سازمان دهی این تظاهرات را گروه موسوم به «نمی توانیم تحمل کنیم» (Vu star inte ut) بر عهده داشت که خواستار پایان دادن به اخراج های اجباری و ایجاد شرایط انسانیتر برای پناهجویان است.
اجرای قوانین جدید درباره پناهجویان که از ژوییه (تیر) گذشته آغاز شده است، تا سه سال ادامه خواهد یافت. این قوانین کاهش تعداد پناهجویان در سوئد و رساندن آن به سطح قابل کنترلتر را هدف قرار می دهد.
قوانین جدید بدین معناست که سوئد به متقاضیان پناهجویی، که تقاضای آنها مورد تایید باشد، اجازه خواهد داد به جای حق اقامت دائم، سه سال در این کشور اقامت گزینند.
این قوانین در عین حال حقوق پناهجویان به سوئد را، حتی در صورت حضور یکی از اعضای خانواده هایشان در این کشور، محدود می کند.
یکی از نکات محدود کننده از دیدگاه تظاهرکنندگان، توافق امضا شدن با دولت کابل در اوایل ماه جاری درباره اخراج پناهجویان افغان است که به دنبال پناهندگی در سوئد هستند.
کابل بر اساس این توافق، متعهد شده است از شهروندان اخراجی در مقابل آزار و پیگرد قانونی حمایت کند به شرط آن که استکهلم هزینه های بازگرداندن آنها را تقبل کرده و به وعده قبلی خود درباره کمک ۷۰ هزار کرون (۶٫۴۲۹ پوند) به خانواده های آسیب دیده عمل کند.
۳۰۰ معلم سوئدی در نامه ای سرگشاده به دولت این کشور که در روزنامه « SVD » این طرح را تضعیف کننده وضع تحصیل کودکانی دانستند که تاکنون به شدت آسیب دیده اند.
سوئد ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد. ۱۶۰ هزار نفر متقاضی پناهجویی پارسال به این کشور آمدند.
کشورهای اروپایی می گویند هجوم بیش از یک میلیون پناهجو و آواره به اروپا از کشورهای جنگ زده خاورمیانه، شمال آفریقا و افغانستاان در سال ۲۰۱۵ بحرانی را در کشورهای این قاره در مدیریت این حجم از پناهجویان به بار آورده است و موضوعاتی چون پذیرش و عدم پذیرش، بستن مرزها، تعیین سهمیه و بهترین راه حل اسکان این پناهجویان باعث بروز اختلافاتی بین کشورهای اروپایی شد.
اروپام**۹۱۵۸**۱۴۷۹
مترجم: بهجت عباسی **انتشاردهنده:حسن سالک رضائی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.