انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18903

28 بازدید75 views

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سردشت روز دوشنبه به خبرنگار #فراسخن گفت: در جریان گشت زنی های مستمر و مداوم ماموران این اداره در حوزه استحفاظی شهرستان تعدادی از متخلفان صید غیرمجاز ماهی قبل از ارتکاب جرم دستگیر شدند.خالد بایزیدی افزود: هفت ماهیگیر متخلف در کنار رودخانه زاب اقدام به صید غیرمجاز ماهی با […]

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سردشت روز دوشنبه به خبرنگار #فراسخن گفت: در جریان گشت زنی های مستمر و مداوم ماموران این اداره در حوزه استحفاظی شهرستان تعدادی از متخلفان صید غیرمجاز ماهی قبل از ارتکاب جرم دستگیر شدند.
خالد بایزیدی افزود: هفت ماهیگیر متخلف در کنار رودخانه زاب اقدام به صید غیرمجاز ماهی با موتور برق می کردند که با تلاش و همکاری دوستداران محیط زیست سردشت این افراد شناسایی و دستگیر و برای انجام مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.
بایزیدی اظهار کرد: در این ماموریت یک دستگاه موتور برق و ۵۰ متر کابل از این افراد کشف و ضبط شد.
وی با اشاره به برخورد جدی این اداره با متخلفان محیط زیست گفت: باستناد ماده ۱۱ قانون شکار و صید، هرگونه صید و شکار با ادوات و آلات غیرمجاز از جمله موتور برق و مواد منفجره جرم تلقی شده و با متخلفان از طریق مراجع قضایی برخورد می شود.
رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت اظهار کرد: بر این اساس با اخذ ضرر و زیان وارده به محیط زیست به ازای هر قطعه ماهی یک میلیون ریال و ۶ ماه زندان محکوم خواهند شد.
وی اضافه کرد: استفاده از موتوربرق برای صید غیرمجاز آبزیان امسال نسبت به سال گذشته بطور چشمگیری کاهش پیدا کرده است.
خالد بایزیدی همچنین در خصوص ممنوعیت صدور مجوز شکار پرندگان گفت: امسال هیچگونه پروانه شکار پرنده صادر نمی شود و سال ۹۵ در استان آذربایجان غربی شکار ممنوع اعلام شده است.
وی بیان کرد: ماموران اداره حفاظت محیط زیست در کلیه ساعات شبانه روز به خصوص در ایام تعطیل آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و هر لحظه آمادگی لازم را به منظور حفاظت و حراست از زیستگاه های حیات وحش و گونه های نادر جانوری این شهرستان اعلام می دارد.
۳۰۹۳**خبرنگار: آرم ظاهری**انتشار دهنده:نوشین مطلبی خواه

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.