انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18933

9 بازدید44 views

به گزارش #فراسخن، رئیس جمهوری فیلیپین در جریان سفر اخیر خود به چین به شدت آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و گفت که مانیل آماده جدا شدن از واشنگتن است.چین از این اظهار نظر استقبال کرده و افزوده است که مداخله بیگانگان در امور منطقه از جمله دریای جنوبی درست نیست و توکیو هم […]

به گزارش #فراسخن، رئیس جمهوری فیلیپین در جریان سفر اخیر خود به چین به شدت آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و گفت که مانیل آماده جدا شدن از واشنگتن است.
چین از این اظهار نظر استقبال کرده و افزوده است که مداخله بیگانگان در امور منطقه از جمله دریای جنوبی درست نیست و توکیو هم باید حد و حدود خود را مراعات کند.
همزمان دولت ژاپن اعلام کرده است شینزو آبه نخست وزیر ژاپن بعید است به گرمی چین از دوترته استقبال کند، زیرا مسایلی هست که باید مورد بررسی قرار گیرد.
شبکه خبری «ان اچ کی» ژاپن هم گزارش کرده است که چهارشنبه شب دیداری مهم میان شینزو آبه و دوترته رهبران دو کشور ژاپن و فیلیپین در محل اقامت «آبه» در توکیو انجام خواهد شد.
توکیو اعلام کرده است در حال اتخاذ راهبردهای تازه ای در دریای جنوبی است و باید در این زمینه به مانیل توضیحاتی داده شود.
نشریه «ژاپن نیوز» هم در گزارشی نوشت که رئیس جمهوری فیلیپین تمامی نقشه ها را نقش بر آب کرده است. فیلیپین تا چندی قبل با شکایت از چین به دادگاه لاهه در باره منازعات دریای جنوبی پکن را خشمگین کرد، اما رئیس جمهوری جدید نظر دیگری دارد و در پکن از جدایی از آمریکا سخن به میان آورده است.
همزمان ژاپن تاکید کرده است که نخست وزیر این کشور با دوترته به طور مشروح در باره دریای جنوبی و همکاری های توکیو و واشنگتن برای مهار چین در این منطقه بحث و تبادل نظر خواهد کرد.
«هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در مصاحبه ای در پکن گفت که توکیو از هیچ تلاشی برای مانع تراشی در روابط پکن – مانیل دریغ نمی کند اما ژاپن عقب تر از زمان حرکت می کند و روابط چین و فیلیپین در حال بهبود است.
احتمال می رود که قبل از دیدار غیررسمی آبه و دوترته در محل اقامت نخست وزیر ژاپن در توکیو دیداری مفصل و مشروح با حضور مقام های دو کشور برگزار شود.
به همین سبب بسیاری از رسانه ها گزارش کرده اند که دیداری کوچک و تقریبا غیررسمی میان دو رهبر در محل اقامت آبه امری کاملا نادر است و به نظر می رسد ژاپن قصد دارد مواضع دو کشور در باره دریای جنوبی و مسایل مرتبط با چین کاملا روشن شود.
انتظار می رود که ضیافت شام غیررسمی نیز سه شنبه شب هفته جاری در توکیو از سوی فومیو کیشیدا وزیر امور خارجه ژاپن برای رئیس جمهوری فیلیپین ترتیب داده شود.
ژاپن تاکید کرده است در باره دریای جنوبی و آزادی دریانوردی در این منطقه و مقابله با تهدیدهای فزاینده چین میان دو طرف بحث و تبادل نظر خواهد شد.
قرار است در جریان این دیدار در روز چهارشنبه پیش رو سند تامین دو فروند شناور گشتی ژاپن برای فیلیپین نیز امضا شود و توکیو همکاری های گشت دریایی با مانیل در دریای جنوبی را افزایش خواهد داد.
رئیس جمهوری فیلیپین در جریان سفر به ژاپن در این هفته با امپراتور «آکی هیتو» نیز دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
آساق**۲۳۱**۱۵۹۷*انتشاردهنده: فرهاد راستی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.