انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18940

17 بازدید47 views

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، بابک دین پرست روز دوشنبه در مراسم اختتامیه طرح همیاران توسعه روستایی افزود: این طرح از ابتدای تیرماه با مشارکت ۲۶ نفر از دانشجویان مقطع دکترا و هفت نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در ۲۶ شهرستان و ۱۶ استان کشور آغاز شد که با اجرای این طرح در واقع […]

به گزارش خبرنگار سیاسی #فراسخن، بابک دین پرست روز دوشنبه در مراسم اختتامیه طرح همیاران توسعه روستایی افزود: این طرح از ابتدای تیرماه با مشارکت ۲۶ نفر از دانشجویان مقطع دکترا و هفت نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در ۲۶ شهرستان و ۱۶ استان کشور آغاز شد که با اجرای این طرح در واقع همکاری حوزه اجرا و دانشگاه تحقق یافت.
وی ادامه داد: تقویت رویکرد و توجه به توسعه روستایی و گفتمان سازی این امر مهم، فراهم کردن زمینه شناخت و تحلیل علمی موانع و چالش های توسعه روستایی در چارچوب برنامه های مصوب به ویژه سیاست های اقتصاد مقاومتی از اهداف اجرای این طرح بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور از دیگر اهداف طرح همیاران توسعه روستایی را ارتقای سطح علمی و توانمندی های مدیران و نهادهای متولی امر مدیریت روستا، پیوند نهادهای اجرایی با دانشگاه، استفاده از ظرفیت علمی، آشنایی دانشجویان با عرصه واقعی کار و فعالیت عنوان کرد.
دین پرست افزود: این طرح با دو راهبرد اشتغال و کارآفرینی روستایی و افزایش بهره وری و پایداری سکونت های روستایی تعریف و ترسیم شده بود.
وی ادامه داد: در نخستین نشست هماهنگی این طرح سه هزار گزارش اولیه مورد بررسی قرار گرفت که حاصل مطالعات میدانی در سطح حدود ۱۵۰ روستا بود که این روستاها مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفتند.
معاون وزیر کشور همچنین گفت: گزارش نهایی از طرح همیاران توسعه روستایی تهیه و مورد بررسی قرار گرفت و طرح های منتخب نیز شناسایی شدند.
به گزارش #فراسخن، یکی از راهبردهای وزارت کشور در توسعه روستایی استفاده از ظرفیت مراکز علمی و دانشگاه هایی است که از جمله موارد اجرایی شده در این زمینه می توان به تفاهم نامه بین وزارت کشور و دانشگاه شهید بهشتی اشاره کرد.
براساس این تفاهم نامه دانشجویان مقطع دکترای رشته برنامه ریزی روستایی در قالب طرح همیاران توسعه روستا از ابتدای فصل تابستان با حضور در مناطق روستایی ضمن شناخت مسایل و مشکلات به ارایه راهکار در زمینه توسعه و برنامه ریزی روستایی با رویکرد اقدام و عمل در عرصه اقتصاد مقاومتی پرداختند.
سیام*۹۲۵۴**۱۳۳۶ خبرنگار: سجاد خسروانیان** انتشاردهنده: مهرنوش خانزائی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.