انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 18967

20 بازدید32 views

به گزارش #فراسخن، کریستین ماسه روز دوشنبه در دیدار با علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی مجلس شورای اسلامی در پاریس با اشاره به تبادل هیاتهای عالی رتبه بین دو کشور به ویژه پس از توافق هسته ای تاکید کرد: روابط و همکاریهای واقعی دو جانبه بین المللی ایران و فرانسه […]

به گزارش #فراسخن، کریستین ماسه روز دوشنبه در دیدار با علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی مجلس شورای اسلامی در پاریس با اشاره به تبادل هیاتهای عالی رتبه بین دو کشور به ویژه پس از توافق هسته ای تاکید کرد: روابط و همکاریهای واقعی دو جانبه بین المللی ایران و فرانسه با سرعت بیشتری در حال گسترش است.
وی افزود: از نظر فرانسه، ایران قدرت بزرگی است و در برقراری، تثبیت صلح و امنیت نقش اساسی داشته و فرانسه انتظار دارد که این کشور نقش مثبت خود را بطور کامل ایفا کند.
علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز با ارزیابی مثبت از روابط دوجانبه تصریح کرد: باید از ظرفیت های جدید استفاده کرده و ضمن توسعه روابط دو جانبه به همکاری های منطقه ای اهمیت مضاعفی داد و باید در خصوص مسائل بین المللی نیز تبادل نظر و همکاری داشته باشیم، بخصوص در مورد معضل تروریسم و گسترش افراط گرایی که پدیده ای جهانی است.
طرفین با بررسی بحران های منطقه ای شامل سوریه، عراق، لبنان، یمن و بحرین و همچنین تداوم حضور و فعالیت داعش و دیگر گروه های تروریستی بر راه حل های سیاسی منطبق بر خواست مردم هر کشور و مراجعه به آرای عمومی بعنوان تنها راه حل واقعی این بحران ها تاکید کردند.

**بروجردی: مابین داعش و جبهه النصره هیچ تفاوتی قایل نیستیم/ سیاست آمریکا ادامه بحران کنترل شده در منطقه است
بروجردی تاکید کرد: مابین داعش و جبهه النصره هیچ تفاوتی قایل نیستیم.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس کشورمان با ابراز تاسف از وضعیت غیر قابل قبولی که آوارگان سوری در کشورهای غربی با آن مواجه هستند، اظهار داشت: در صورت برقراری امنیت همه این افراد به سوریه بازخواهند گشت و در آینده سیاسی کشورشان ایفای نقش خواهند کرد.
وی افزود: به نظر ما سیاست آمریکا ادامه بحران کنترل شده در منطقه است. این اصل دموکراسی مبنی بر یک فرد یک رای در همه کشورها از جمله بحرین باید به خوبی رعایت شود.

**حفظ تمامیت ارضی در سوریه و عراق سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران است
به گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس، بروجردی با تشریح وضعیت کنونی در سوریه و عراق اظهار داشت: حفظ تمامیت ارضی در سوریه و عراق سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران است.
دبیرکل وزارت امور جارجه فرانسه نیز متقابلا اظهار داشت: ما نیز خواستار حفظ تمامیت ارضی این دو کشور هستیم و مخالف تجزیه آنها هستیم.
سیام **۶۰۸۴**۱۴۴۹*تنظیم کننده: امیر خان زاده *انتشاردهنده: کاردان

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.