انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19023

12 بازدید83 views

به گزارش #فراسخن، مسعود پزشکیان امروز -دوشنبه- در دیدار «رضا حاکان تکین» سفیر ترکیه در تهران با اشاره به توسعه مناسبات دو کشور گفت: وجود اشتراکات تاریخی، دینی و فرهنگی میان ایران و ترکیه نقش مهمی در گسترش همکاری های فیمابین دارد و می بایست از این فرصت به خوبی استفاده کرد.نایب رئیس مجلس ابراز […]

به گزارش #فراسخن، مسعود پزشکیان امروز -دوشنبه- در دیدار «رضا حاکان تکین» سفیر ترکیه در تهران با اشاره به توسعه مناسبات دو کشور گفت: وجود اشتراکات تاریخی، دینی و فرهنگی میان ایران و ترکیه نقش مهمی در گسترش همکاری های فیمابین دارد و می بایست از این فرصت به خوبی استفاده کرد.
نایب رئیس مجلس ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک سطح روابط پارلمانی دو کشور افزایش یابد.
پزشکیان با مهم ارزیابی کردن گسترش همکاری های ایران و ترکیه در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دانشگاهی گفت: باید از ظرفیت های کشورهای اسلامی مانند ترکیه و ایران در جهت حفظ منافع امت اسلامی بیشتر بهره گرفت.
نایب رئیس مجلس افزود: ایران آمادگی ارائه هرگونه همکاری و گسترش مناسبات با ترکیه و سایر کشورهای اسلامی دارد.

**تاکید بر گشترش همکاری ها تهران-آنکارا
«رضا حاکان تکین» سفیر ترکیه نیز در ادامه این دیدار با اشاره به اهمیت تقویت روابط ترکیه و ایران گفت: ترکیه گسترش همکاری های همه جانبه و نزدیک با جمهوری اسلامی ایران به ویژه تقویت روابط پارلمان های دو کشور را مورد تأکید قرار می دهد.
حاکان تکین از موضع خوب جمهوری اسلامی ایران در خصوص کودتای ترکیه قدردانی کرد و گفت: روابط ترکیه و ایران بارها از آزمون های مختلف عبور کرده و یک بار دیگر از این آزمون سربلند بیرون آمد.
به گزارش خانه ملت، سفیر ترکیه در تهران گفت: منافع ملی کشورهای منطقه از جمله ایران و ترکیه ایجاب می کند این کشورها بر پایه دوستی و پیشینه تاریخی شان با یکدیگر همکاری نزدیک و همه جانبه داشته باشند.
سیام**۳۰۷۰**۱۴۴۹
تنظیم کننده: داود نخ کوب نیاسر* انتشار دهنده:امیر کاردان راد

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.