انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19172

8 بازدید15 views

«بیژن ذوالفقارنسب» متولد محله چهارباغ سنندج در ۱۶ تیر ۱۳۲۸ شمسی است. وی تا پیش از انقلاب در تیم های باشگاهی پاس تهران، پرسپولیس و تیم ملی فوتبال به عنوان بازیکن حضور داشته است. پس از انقلاب برای ادامه تحصیل به اروپا می رود و از دانشگاه بروکسل بلژیک، دکترای تربیت بدنی و علوم ورزشی […]

«بیژن ذوالفقارنسب» متولد محله چهارباغ سنندج در ۱۶ تیر ۱۳۲۸ شمسی است. وی تا پیش از انقلاب در تیم های باشگاهی پاس تهران، پرسپولیس و تیم ملی فوتبال به عنوان بازیکن حضور داشته است. پس از انقلاب برای ادامه تحصیل به اروپا می رود و از دانشگاه بروکسل بلژیک، دکترای تربیت بدنی و علوم ورزشی با گرایش یادگیری و رشد و تکامل حرکتی را اخذ می کند.
ذوالفقارنسب از سال ۱۳۶۶ تا ۱۳۸۷ در باشگاه های مختلف لیگ برتر فوتبال و تیم ملی فوتبال به عنوان سرمربی و مربی فعالیت کرده است.
این چهره سرشناس فوتبال ایران، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن در باره وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری به مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان گفت: مهمترین کار اصولی که باید وزیر آینده ورزش و جوانان رعایت کند، برنامه ریزی، مدیریت قوی و انتخاب کارگروهای متخصص برای بهبود وضعیت ورزش کشور است. به عبارتی اگر وزیر آینده ورزش، شایسته سالاری را سرلوحه کار خود قرار دهد، موفق خواهد شد.
پس از استعفای محمود گودرزی وزیر سابق ورزش و جوانان، حجت الاسلام دکترحسن روحانی رئیس جمهوری ایران، مسعود سلطانی فر را به عنوان وزیر پیشنهادی برای گرفتن رای اعتماد از نمایندگان مردم به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
ذوالفقارنسب در باره موفقیت تیم های فوتبال نوجوانان و جوانان در رقابت های آسیایی افزود: نزدیک به ۱۵ سال است که تیم های باشگاهی فوتبال نتیجه گرا شده اند و فقط موفقیت در زمان حال برای آنها دارای اهمیت است. همچنین باشگاه های که بودجه آنها وابسته به دولت است، تمام انرژی خود را صرف موفقیت تیم های بزرگسالان می کنند و اهمیت خیلی کمی به تیم های پایه می دهند.
وی گفت: مدتی است که موجی در فوتبال کشور بوجود آمده است و آن حمایت از فوتبال پایه و کمک به رشد نونهالان و جوانان است. برهمین اساس موفقیت نوجوانان و جوانان در رقابت های آسیایی نشان از ظرفیت بالای فوتبال کشور و عملکرد خوب تیم های پایه در باشگاه های فوتبال کشور دارد.
تیم فوتبال جوانان ایران در دیدار شب گذشته خود با دو گل از سد ازبکستان گذشت و به نیمه نهایی رقابت های فوتبال ۲۰۱۶ جوانان آسیا و جام جهانی فوتبال ۲۰۱۷ زیر ۲۰ سال در کره جنوبی، راه یافت.
همچنین تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در رقابت های قهرمانی فوتبال نوجوانان آسیا و در دیدار فینال، مقابل نوجوانان عراق در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و نایب قهرمان آسیا شد.
مربی تیم ملی فوتبال ایران درسال ۱۹۹۸ در پاسخ به این سوال که خلاف تیم های رده های سنی، چرا باشگاه فوتبال ایران مدت ها است در آسیا موفق نیستند؟ گفت: مشکلات زیادی پیش روی باشگاه های فوتبال ایران است. مشکلات مالی، ضعف مدیریت در بعضی از باشگاه ها و سهم نداشتن از تبلیغات و حامی مالی قوی سبب شده باشگاه های فوتبال ایران در رقابت با سایر باشگاه های فوتبال در آسیا، ضعیف شده و حرفی برای گفتن نداشته باشند.
ورزشی(۴)* ۹۰۲۹* مصاحبه کننده: محمد مهدی موذن *انتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.