انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19544

24 بازدید49 views

به گزارش #فراسخن، اسماعیل جبارزاده چهارشنبه شب در دومین نشست اقتصاد مقاومتی استان با رویکرد ارایه گزارش عملکرد دستگاه ها گفت: همه دستگاه های استانی برای جذب سرمایه گذار خارجی حداکثر تلاش خود را انجام داده اند و ادامه راه منوط به همکاری دستگاه های ملی است و امیدواریم آن طور که ما باور داریم […]

به گزارش #فراسخن، اسماعیل جبارزاده چهارشنبه شب در دومین نشست اقتصاد مقاومتی استان با رویکرد ارایه گزارش عملکرد دستگاه ها گفت: همه دستگاه های استانی برای جذب سرمایه گذار خارجی حداکثر تلاش خود را انجام داده اند و ادامه راه منوط به همکاری دستگاه های ملی است و امیدواریم آن طور که ما باور داریم در استفاده از سرمایه های خارجی با ما همراهی کنند.
جبارزاده با اشاره به اینکه اگر همکاری دستگاه های ملی با استانی انجام می شد در سه سال گذشته طبق پیش بینی ها سه میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی انجام می شد، گفت: از ابتر ماندن اقداماتی که در استان انجام می دهیم گله مندیم.
وی اظهار کرد: سرمایه گذران خارجی که به استان دعوت شده اند هیچ کدام برای واردات کالایی که در داخل تولید می شود نیست، از این رو همراهی وزارت خانه ها را درخواست می کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی در خصوص واگذاری طرح ها به بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار گفت: در این خصوص برخی شیطنت ها وجود دارد و ما بارها اعلام کرده ایم که اولویت ما در همه بخش ها شرکت های داخلی است به شرطی که توانایی لازم و کافی داشته باشند.
وی با اشاره به جذب سرمایه گذار خارجی در بحث نیروگاه های استان تاکید کرد: در این بخش نیز شیطنت می شود و اعلام می کنیم سرمایه گذار خارجی که طرح به آن واگذار می شود، با آورده خود نیروگاه کلاس ‘اچ’ که میزان آلایندگی آن در حد صفر و کارایی اش بیش از ۶۰ درصد است، احداث می کند؛ اگر شرکت های داخلی با این توان وجود دارد وارد عمل شوند.
جبارزاده گفت: دروغ گفتن، افترا و تهمت گناه است و هر آن کس که در مقابل توسعه استان بایستد گناه کبیره مرتکب و در حق چهار میلیون مردم آذربایجان شرقی ظلم و خیانت است.
وی ادامه داد: کسانی که برای اقدامات انجام شده در استان شیطنت می کنند و با نامه نگاری و طرح سوال در مجلس شورای اسلامی در مسیر اجرای پروژه ها سنگ اندازی می کنند، در حق مردم این خطه بی انصافی می کنند.
استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: ما با مردم احد و پیمان بسته ایم که با تمام وجود برای آنان کار کنیم و نخواهند توانست ما را خسته کنند.
وی خاطرنشان کرد: همه طرح های استان باید اجرایی و یکایک سرمایه گذاری ها باید انجام خواهد شد و تا کلنگ پروژه ها زده نشود، از پای نخواهیم نشست.
جبارزاده با اشاره به اینکه ضروری است بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش آی تی و آی سی تی آذربایجان شرقی تشویق شود، گفت: باید زمینه های سرمایه گذاری در این بخش به مردم معرفی شود و هر ‘کال سنتری’ که به استان بیاید، مورد حمایت استانداری است.
وی افزود: امنیت شبکه جزء حساسیت ماست و از دانشگاه تبریز خواسته ایم که به سایت ادارات ما حمله کند تا امنیت دستگاه ها را شناسایی و ضعف و نقاط قوت خود را بشناسیم و به ازای هر نفوذی که انجام شود، دانشگاه تشویق می شود.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر توسعه روستاهای استان افزود: ۱۰۰ روستای استان به عنوان الگو انتخاب و طرح هادی و آموزش فنی و حرفه ای در این روستاها در راستای اقتصاد مقاومتی اجرا می شود.
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم شهرها آباد شود باید از روستا شروع شود، ادامه داد: اگر نرخ بیکاری در روستاها کنترل نشود، به طور قطع در شهرها سخت تر خواهد شد.
جبارزاده خاطرنشان کرد: ترکیب به هم خورده روستایی و شهری استان در سنوات گذشته را توانسته ایم در سه سال اخیر بهبود دهیم و با جلوگیری از مهاجرت، اقدامات ارزنده ای انجام و با توسعه روستاها مهاجرت معکوس شروع شود.
وی با اشاره به فعالیت صنعتگران حوزه مبل و کفش در آذربایجان شرقی و فعالیت یک هزار و ۲۰۰ واحد در صنعت چول و مبل در مرندن گفت: باید یک برند بین المللی مبل و برند بین مللی کفش ایجاد کنیم تا در بازارهای بین المللی در حوزه کفش و مبل، تولیدات ما عرضه شود.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: در کانون زیست فناوری دانشگاه تبریز اقدامات خوبی در عرض دو ماه اخیر انجام گرفته و معتقدیم راه نجات در دانش بنیان کردن تولیدات است و باید از پارک فناوری و مراکز رشد بهره مند شویم.
وی با بیان اینکه انتظار داریم منطقه آزاد ارس هزینه های جاری استان را تامین کند، اظهار کرد: همیشه در کنار مدیریت منطقه آزاد هستیم و توفیقات این منطقه توفیقات ارزشمندی برای استان خواهد بود.
جبارزاده اضافه کرد: مصمم هستیم تا ۲۱ بهمن ماه سال جاری گزارش کل سال در حوزه اقتصاد مقاومتی را بر اساس اهدافی که توسط دستگاه های ملی ابلاغ شده و اهداف برش ۹۵ برنامه توسعه استان به اتمام برسانیم.
وی گفت: تلاش می کنیم نخستین استانی باشیم که گزارش عملکرد یکسال خود را در ۲۹ بهمن ماه سال جاری در دیدار با رهبر معظم انقلاب به استحضار ایشان و مردم برسانیم.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: کمیته رفع موانع تولید با همکاری بانک ها اقدامات خوبی را در جهت ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی انجام داده است.
در این نشست مدیران جمعی از سازمان ها و نهادهای دولتی گزارشی از عملکرد شش ماهه خود در حوزه اقتصاد مقاومتی را در ارایه کردند.
خبرنگار: مینا بازگشا** انتشاردهنده: محمد عزیزی راد
۶۱۲۰/۵۱۸

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.