انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19560

8 بازدید26 views

شهرام یوسفی فر روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی #فراسخن افزود: سیدرضا صالحی امیری بی تردید از اشخاصی است که لایه های مختلف سیاسی کشور را خیلی خوب می شناسد و منویات آنها را در حوزه فرهنگ به خوبی رصد می کند. از این رو می تواند به گونه ای که […]

شهرام یوسفی فر روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی #فراسخن افزود: سیدرضا صالحی امیری بی تردید از اشخاصی است که لایه های مختلف سیاسی کشور را خیلی خوب می شناسد و منویات آنها را در حوزه فرهنگ به خوبی رصد می کند. از این رو می تواند به گونه ای که مصالح کشور ایجاب می کند شرایط را برای نشاط فرهنگی فراهم کند و آنچه لازمه سرزندگی و پیشرفت در حوزه فرهنگ است، تامین کند.
وی تصریح کرد: منظور این که معمولا نبود فهم پیچیدگی های فرهنگی و نبود اولویت بندی در پرداختن به مسائل فرهنگی مناقشه برانگیز است. چنانچه شخصی که در راس این وزارتخانه عمل می کند بتواند با یک نظر فراجناحی و رویه ای اعتدال گرایانه مسائل را رصد و مدیریت کند، از بسیاری مناقشات موجود عبور خواهد کرد.
یوسفی فر گفت: بنده سال های سال با دکتر صالحی امیری از نزدیک کار کرده و ایشان را به عنوان یک چهره فرهنگی می شناسم. وی دارای تجربیات متمادی و صاحب مطالعات عمیق و وسیع در حوزه های فرهنگی است. وی به ویژه تسلط خاصی در حوزه های برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای فرهنگی دارد که این سه ویژگی در کمتر دولتمردی یکجا جمع می شود.
رئیس بنیاد نخبگان استان تهران افزود: تامل و اجرا در حوزه فرهنگ عمومی، توانایی های چند لایه و ویژه ای را می طلبد که به نظرم در صورت وزیر شدن ایشان، چشم انداز بسیار مثبتی در حوزه فرهنگ کشور ترسیم خواهد شد.
وی اظهار کرد: تجربه کاری آقای صالحی نشان داده که ایشان اهل ورود به حواشی و درگیر شدن در مسائل پیش و پا افتاده نیست. همین مشخصات از وی چهره ای می سازد که قادر به برقراری روابط متعادل بین چهره ها، کانون های و جریان های فرهنگی کشور است.
برنده جایزه کتاب فصل جمهوری اسلامی ایران (زمستان ۱۳۸۹) در پاسخ به این پرسش که آیا روی کارآمدن صالحی امیری به باز شدن حوزه فرهنگ خواهد انجامید، گفت: باز شدن حوزه فرهنگ نیاز به تعریف دارد. سیاست های فرهنگی دارای اصول و موازین تعریف شده ای است . اگر منظور از باز شدن فضای فرهنگی، محقق شدن کلیه ظرفیت ها و منابع فرهنگی داخل چارچوب های نظام است، ایشان به طور قطع بهتر از هر کسی این توانایی را دارد.
وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار #فراسخن در مورد احتمال موفقیت صالحی امیری در این ۱۰ ماه باقی مانده دولت یازدهم برای اجرای برنامه های خود، گفت: بحث سر ۱۰ ماه باقی مانده دولت نیست. بلکه مراد حرکت یا وضع چشم اندازهایی است که منطقی و دارای وفق با مصالح جمهوری اسلامی است که ایشان از چنین قدرتی برخوردار است.
سیام۳۰۸۱**خبرنگار: ناصر غضنفری*انتشاردهنده:زهره محتشمی پور

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.