انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19570

26 بازدید22 views

«ابراهیم الجعفری» امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران عراقی افزود که در طول دیدارهای خود در لندن، لوزان، بروکسل و پاریس از موضع بغداد نسبت به تجاوز نظامی ترکیه به اراضی عراق دفاع کردیم و موضع جامعه جهانی در تایید مواضع عراق ممتاز بوده است.وی تاکید کرد که به عنوان وزیرخارجه عراق همچنان به تلاش دیپلماتیک […]

«ابراهیم الجعفری» امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران عراقی افزود که در طول دیدارهای خود در لندن، لوزان، بروکسل و پاریس از موضع بغداد نسبت به تجاوز نظامی ترکیه به اراضی عراق دفاع کردیم و موضع جامعه جهانی در تایید مواضع عراق ممتاز بوده است.
وی تاکید کرد که به عنوان وزیرخارجه عراق همچنان به تلاش دیپلماتیک خود برای متقاعد کردن ترکیه به عقب نشینی از مواضعش ادامه خواهد داد ، اما اگر ترکیه بخواهد خطوط قرمز را زیر پا بگذارد در این صورت دستگاه های متخصص نظامی و امنیتی تصمیم دیگری می گیرند.
الجعفری با بیان اینکه مردم عراق آمادگی آن را دارند که در راه میهن خود، خونشان را بدهند ابراز امیدواری کرد که شرایط و روند امور به این مرحله کشیده نشود و ترکیه از موضع خود نسبت به عراق عدول کند.
وزیر خارجه عراق همچنین بار دیگر از اظهارات و دخالت های «ثامر السبهان» سفیر سابق عربستان سعودی انتقاد کرد و گفت که وزارت خارجه عراق بارها به او هشدار و او هم قول داد که به قوانین و مقررات عراق پایبند باشد، اما زیر قول خود زد و عراق ناچار شد عذر او را بخواهد.
ابراهیم الجعفری خاطر نشان ساخت که سفارت عربستان در بغداد فعلا فاقد سفیر است و در انتظار معرفی سفیر جدید عربستان سعودی هستیم.
وزیر خارجه عراق تاکید کرد که دولت و ملت عراق با هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی شان مخالف هستند.
وی یکی از اهداف سفر خود را به کشورهای اروپایی تشریح ضابطه مند بودن و قانون مند بودن تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی عنوان کرد و گفت که در جریان این سفر برخی مسئولان اروپایی راجع به الحشد الشعبی ابهامات و سوالاتی داشتند که ابهامات آنها را برطرف و به پرسشهای آنها پاسخ دادیم.
الجعفری گفت که الحشد الشعبی همانند دیگر نیروهای عراقی اعم از ارتش، پلیس و نیروهای عشایر و حتی برخی یگان های ویژه مانند مبارزه با تروریسم ، یک نیروی منضبط و قانون مند برای دفاع از اراضی و مردم عراق است.
وی تاکید کرد که الحشد الشعبی، یک پدیده خاص عراقی ها برای دفاع از کشورشان است همان طور که مشابه این گونه نیروهای داوطلب مردمی در کشورهای دیگر وجود دارد و نمونه آن فرانسه در جنگ جهانی دوم است و این موردی بود که به اروپایی ها منعکس کردیم.
وی در پاسخ سوال خبرنگاری در خصوص وجود نیروهای جنگی آمریکایی در جنگ موصل تاکید کرد که هیچ گونه نیروی جنگی خارجی در جنگ موصل وجود ندارد و همه نیروها صرفا عراقی هستند اما مشاور از کشورهای مختلف خارجی وجود دارند و نقش آنها فقط مشورتی است.
ابراهیم الجعفری گفت که مشاوران نظامی خارجی فقط با روادید عراق وارد قلمرو عراق می شوند و این گونه نیست که شب را بخوابیم و صبح بیدار شویم ببیم همانند ترکیه، نیرو وارد خاک مان کرده اند.
وی یادآور شد که وحدت مواضع عراق نسبت به جنگ موصل و مخالفت با هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی، احترام جامعه جهانی را برای ما به همراه داشته است و جهان با احترام با ما برخورد می کند زیرا می بیند که از موضع حق سخن می گوییم.
خاورم**۴**۳۵۳**۱۷۷۰**انتشار دهنده: خسرو حسینی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.