انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19605

8 بازدید17 views

به گزارش #فراسخن، احمد کاهه روز پنجشنبه در نخستین همایش پیشگیری و درمان اعتیاد در سالن میلاد کرج، افزود: بیشترین فراوانی این مواد کشف شده مربوط به مواد مخدرسنتی بوده است. وی اضافه کرد: همچنان مصرف موادمخدر سنتی بالاترین میزان مصرف درکشور است که امیدواریم به روزی برسیم که مصرف هیچ نوع مواد مخدر در […]

به گزارش #فراسخن، احمد کاهه روز پنجشنبه در نخستین همایش پیشگیری و درمان اعتیاد در سالن میلاد کرج، افزود: بیشترین فراوانی این مواد کشف شده مربوط به مواد مخدرسنتی بوده است.
وی اضافه کرد: همچنان مصرف موادمخدر سنتی بالاترین میزان مصرف درکشور است که امیدواریم به روزی برسیم که مصرف هیچ نوع مواد مخدر در کشورنداشته باشیم.
وی افزود: ایران بیش از ۷۰ درصد کشفیات مواد مخدر دنیا را داشته که سالانه ۱۰۰ ها تن مواد مخدر در کشور به آتش کشیده می‌شود.
کاهه گفت: برگزاری چنین همایش هایی درحوزه اعتیاد باید درهمه کشور به طور مرتب و با جدیت دنبال شود و درمانگران حوزه اعتیاد برای سلامت جامعه هرتلاشی که لازم باشد، انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد که برای کاهش تقاضا باید تلاش شود که موادی وجود نداشته باشد، از طرفی دیگر باید مصرف کنندگان مواد مخدر را به جامعه برگردانیم.
معاون اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: در گام اول باید تلاش شود که فردی معتاد نشود، چرا که کارسختی درپیش خواهد داشت و هزینه ومشکلات فراوانی پیش پایش قرارمی گیرد که غالبا جبران ناپذیر است.
وی درخصوص آسیب های اجتماعی درجامعه نیز گفت:‌ موضوع آسیب های اجتماعی به عنوان یک مشکل جدی نگرانی هایی برای مردم ومسئولان به وجود آورده و به دغدغه تبدیل شده و امروز هر نهاد وسازمانی و عموم جامعه باید آنچه امکان انجام برای کاهش این اتفاق وجود دارد را به کاربندند تا درآینده دغدغه ای که امروز داریم نداشته باشیم.
وی گفت : این تلاش ازسوی نیروی انتظامی به ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر در ابعاد مقابله که مبارزه رو در رو با مجرمان مواد مخدر است و هم درعرصه نرم اقدمات پیشگیرانه به طور جدی آغازشده و ما این افتخار را داریم درزمینه پیشگیری اولیه از اعتیاد برنامه های آموزشی وپیشگیری درسطح کشور به اجرا درآوردیم به طوری که سالانه برای حدود یک میلیون نفر برنامه های آموزشی چهره به چهره برگزارشده است.
این مسئول درخصوص جمع آوری معتادان متجاهر درسطح کشور نیز گفت: جمع آوری معتادان متجاهر به طور مرتب درسطح کشور انجام می شود و یکی ازوظایف اساسی پلیس است، اما مشکل اصلی درجمع آوری یا ساماندهی معتادان متجاهر بسترهایی که بعد از اینکه این افراد جمع آوری شدند، باید برای آن ها اتفاقی جدید بیفتد.
وی گفت: مفاد قانونی داریم که فرصت را برای برگرداندن آن ها به جامعه با درمانی که
حاکمیت و نهادهای مردمی اجرا می کنند، برای معتادان ایجاد کرده است.
وی افزود: البته برخی افراد هم هستند که خود تمایل به بازگشت به جامعه راندارند و برخی مواقع در کف خیابان ها دیده می شوند که انتظارجامعه ازپلیس درحوزه امینت این است که انها را جمع آوری کنند که پلیس اقدامات درخصوصی اجرای طرح های پاکسازی و مناطق آلوده را و جمع آوری معتادان را ازبرنامه های اجرایی روزانه خود قرارداده است.
وی خاطرنشان کرد که ۷۵درصد کشت موادمخدر درهمجواری کشور ایران است و پلیس مبارزه باموادمخدر بیش از ۳هزار و ۷۰۰ شهید و ۱۱هزارو ۵۰۰ جانباز درحوزه مبارزه با موادمخدر کشور تقدیم انقلاب کرده است.
۲۰۹۸/۱۵۳۵خبرنگار: مریم صوفی ** انتشاردهنده:داریوش غفاری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.