انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19649

26 بازدید38 views

به گزارش رویترز از نیویورک ، قیمت نفت خام برنت نفت شاخص بین المللی با ۴۹ سنت یا یک درصد افزایش به بشکه ای ۵۰ دلار و ۴۷ سنت رسید. قیمت نفت شاخص امریکا ( وست تگزاس اینترمدیت ) نیز ۵۴ سنت یا ۱/۱ درصد بالا رفت و در حد بشکه ای ۴۹ دلار و […]

به گزارش رویترز از نیویورک ، قیمت نفت خام برنت نفت شاخص بین المللی با ۴۹ سنت یا یک درصد افزایش به بشکه ای ۵۰ دلار و ۴۷ سنت رسید.
قیمت نفت شاخص امریکا ( وست تگزاس اینترمدیت ) نیز ۵۴ سنت یا ۱/۱ درصد بالا رفت و در حد بشکه ای ۴۹ دلار و ۷۲ سنت در پایان بازار تثبیت شد.
مدیر بخش تحقیقات مربوط کالا در شرکت ‘ کلیپردیتا ‘ یک شرکت داده پرداز انرژی می گوید : یک روز دیگر ، بازار دیگری به دلیل لفاظی اوپک به جلو حرکت کرده و در نوسان بود.
بگفته منابع آشنا با موضوع اوپک ، وزیران انرژی عربستان سعودی و متحدانش در خلیج فارس طی هفته جاری به همتای روس خود گفتند مایل به کاهش سقف تولید خود به میزان چهار درصد هستند.
سازمان صادر کننده نفت ( اوپک ) ماه گذشته اعلام کرد که برای تقویت قیمت ها که به دلیل عرضه بیش از حد نفت به بازار نسبت به اواسط سال ۲۰۱۴ به کمتر از نصف کاهش یافته، تولید خود را محدود خواهد کرد.
با این حال ، عراق خواستار معافیت خود شد و به لیست اعضایی که خواستار رفتار ویژه هستند، اضافه شد.
بگفته منابع اوپک ، انتظار این بود که لیبی ، نیجریه و ایران نیز باید به دلیل آنکه تولید آنها تحت تاثیر جنگ یا تحریمها قرار گرفته است مستثنی شوند.
انتظار می رود که اعضای اوپک روز جمعه یک نشست فنی و ملاقاتی با مقامات کشورهای غیر عضو در روز شنبه داشته باشند. وزیران این کارتل نفتی در تاریخ ۳۰ نوامبر تشکیل جلسه خواهند داد و انتظار می رود که مشخص کنند هریک از کشورها تا چه اندازه باید تولید خود را کاهش دهند.
شبک ** ۱۴۰۳ **۱۹۱۷** مترجم :علی روشندل** انتشار دهنده :سید محمد باقر نوربخش

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.