انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19673

8 بازدید59 views

محمدحسین مقیمی روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه معاونان سیاسی و امنیتی استاندار زنجان و جلسه شورای اداری این استان افزود: حوزه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری ها حوزه خاص و بسیار اثرگذار در مدیریت اجرایی کشور است. وی یادآورشد: اگر امنیت به عنوان مهمترین شاخص هر جامعه ای تلقی شود، معاونان سیاسی و […]

محمدحسین مقیمی روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه معاونان سیاسی و امنیتی استاندار زنجان و جلسه شورای اداری این استان افزود: حوزه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری ها حوزه خاص و بسیار اثرگذار در مدیریت اجرایی کشور است.
وی یادآورشد: اگر امنیت به عنوان مهمترین شاخص هر جامعه ای تلقی شود، معاونان سیاسی و امنیتی نقش تعیین کننده ای را در ساماندهی مسائل امنیتی هر منطقه ایفا می کنند.
مقیمی اظهار کرد: معاونان سیاسی برای پیگیری مسائل امنیتی بخش ها و شهرستان ها باید اشراف کامل بر مسائل داشته باشند که بتوانند دستور جلسه ها را تنظیم کنند و به گونه ای تصمیم بگیرند که مشکل امنیتی در آن منطقه ایجاد نشود.
قائم مقام وزیر کشور گفت: زنجان جزء استان های خوب از نظر شاخص های امنیتی است و امنیت در تمام سطوح که یکی از ملزومات مقابله در برابر بیگانگان است را دارد.
وی خاطر نشان کرد: امنیتی که مردم بتوانند در سایه آن به راحتی زندگی کنند در استان زنجان حاکم است.
مقیمی ادامه داد: در شرایط فعلی که دشمنان در تلاش هستند، موضوع تروریست ها را در ایران به جریان بیندازند و امنیت کشور را با خطر مواجه کنند، با حضور به موقع شوراهای تامین در شهرستان ها، بخصوص در نقاط مرزی و تصمیم های بسیار خوب آنان، تا امروز دشمنان کوچکترین مشکلی نتوانسته اند در ایران ایجاد کنند.
قائم مقام وزیر کشور گفت: باید قدردان ارتش، سپاه، بسیج، وزارت اطلاعات و دستگاه قضایی که به موقع با این عوامل برخورد می کنند و توانسته اند امنیت را در تمام نقاط کشور برقرار نگاه دارند، بود.
وی اضافه کرد: موضوع دیگری که معاونان سیاسی و امنیتی استانداران باید به آن توجه کنند، ساماندهی مسائل اجتماعی استان هاست.
مقیمی ابراز کرد: به خاطر مسائل مختلف، امروز با برخی شاخص های خوب در حوزه اجتماعی مواجه نیستیم و در برخی شاخص ها به واقع باید فعالیت بیشتری انجام داد، تا این موارد اصلاح شوند.
قائم مقام وزیر کشور گفت: با مطالعاتی که وزارت کشور انجام داد و توسط معاونان اجتماعی وزیر کشور در همین شورای اداری قرائت و شاخص ها و مشکلات اجتماعی مطرح شد، تکالیف جدی را برای ما به وجود آورد که همه باید به آن توجه کنند.
وی افزود: این شاخص ها به رهبر معظم انقلاب ارائه شد و معظم له، تصمیم هایی گرفتند و دستورهایی را صادر کردند که برای همه ایجاد وظیفه می کند و باید به طور جدی در این مسائل وارد شد.
مقیمی یادآورشد: این شاخص ها در پنج موضوع مواد مخدر و اعتیاد، طلاق، فقر، اخلاق اجتماعی و بحث حاشیه نشینی مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب بود.
قائم مقام وزیر کشور گفت: برای رفع همه این آسیب ها، باید تلاش کرد تا اقدامات چشم گیری انجام و شاخص ها اصلاح شود.
وی اظهار کرد: از مهمترین وظایف معاونان سیاسی و امنیتی و اجتماعی، در شرایط فعلی در استان ها، توجه به مسائل اجتماعی است.
مقیمی خاطرنشان کرد: هر ۶ ماه یک بار باید گزارشی از وضعیت اجتماعی جمع بندی و ارائه کنیم تا در نهایت اقدامات قابل توجهی که در کشور انجام شده به دست رهبری برسد.
قائم مقام وزیر کشور گفت: نتیجه فعالیت هایی که به شکل اداری و معمول در بخش های فرهنگی و اجتماعی انجام شده، همین آسیب هایی است که امروز جامعه آن را تحمل می کند.
وی ادامه داد: باید هم در برنامه ریزی ها و اجرا به گونه ای عمل کرد که اقدامات قابل توجهی انجام و این شاخص ها و مشکلات برطرف شود و شاهد شرایط بهتری در جامعه باشیم.
مقیمی ابرازکرد: معاونان سیاسی باید وقت بسیار زیادی از اوقات خود را به همین موضوع اختصاص دهند و از همه دستگاه های اجرایی در حوزه مسائل اجتماعی بخواهند جدی تر وارد این موضوع شوند.
قائم مقام وزیر کشور گفت: این تکلیف شرعی، قانونی و اداری همه مسئولان است، چون رهبر معظم انقلاب فرموده اند که در رابطه با مسائل اجتماعی اقدامات فوق العاده ای باید بیفتد.
وی با بیان اینکه موضوع سوم که معاون سیاسی و امنیتی استاندار باید انجام شود سیاست داخلی است، اضافه کرد: مردم علاقه مند هستند که در اداره کشور سهیم باشند و در این امر مشارکت و کمک کنند.
مقیمی افزود: زمینه این حضور را معاون سیاسی و امنیتی باید فراهم کند تا مردم در آن فضایی که برای فعالیت علاقه مند هستند، حضور یابند.
قائم مقام وزیر کشور گفت: در انتخاب فرمانداران و بخشداران، به استاندار با تبادل نظر کمک کنند تا افرادی انتخاب شوند که بتوانند برنامه های دولت را اجرا و سیاست های نظام را محقق کنند.
وی یادآورشد: ارزیابی و نظارت بر عملکرد فرمانداران و بخشداران، تاثیر نقش معاونت سیاسی را روشن تر می کند.
مقیمی اظهار کرد: مسئولان ما اگر در شهرستان ها با تکریم، ارباب رجوع را بپذیرند و کار مردم را به موقع انجام دهند و مردم از دستگاه های اجرایی با رضایتمندی خارج شوند، اعتماد مردم به این دستگاه ها افزایش می یابد و یکی از افرادی که در ایجاد این شرایط می تواند موثر باشد، معاون سیاسی است.
قائم مقام وزیر کشور گفت: اگر معاون سیاسی به موقع بر عملکرد فرمانداران و بخشداران نظارت کند و آنان هم بر عملکرد دستگاه های اجرایی به موقع نظارت و با تخلفات اداری و نارضایتی ها مقابله کنند، تکریم ارباب رجوع در سیستم اداری اتفاق می افتد و رضایتمندی مردم افزایش می یابد.
وی خاطرنشان کرد: در جلسه ای که فرمانداران در وزارت کشور داشتند، توجه به پنج موضوع مسائل اجتماعی، امنیت، توجه به معیشت و اقتصاد مردم، تکریم ارباب رجوع و انتخابات سال آینده مورد تاکید قرار گرفت.
مقیمی ادامه داد: معاونت سیاسی و اجتماعی در عمل و پیشرفت شاخص های این پنج بخش نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.
قائم مقام وزیر کشور گفت: اگر فرمانداران و بخشداران در شهرستان ها بتوانند شرایط را برای سرمایه گذاری فراهم کنند، اقتصاد متحول و با توجه به کار کارآفرینان، مسائل اقتصادی مرتفع خواهد شد.
وی اضافه کرد: اگر در شوراهای مختلفی که مربوط به مسائل اقتصادی است، فرمانداران به موقع جلسه ها را تشکیل دهند، تذکرات لازم را داشته باشند و تسهیلات ایجاد کنند، در آن زمان مشکلات اقتصادی حل خواهد شد.
مقیمی تاکید کرد: لازمه همه این مسائل این است که معاون سیاسی در انتخاب فرمانداران و بخشداران به استانداران کمک کنند تا افراد خبره و موثر انتخاب و بر عملکرد آنان نظارت شود.
قائم مقام وزیر کشور گفت: با آموزش های مستمر به فرمانداران و بخشداران زمینه خدمت بیشتر به مردم فراهم شود.
وی ابراز کرد: برگزاری انتخابات خوب نتیجه عملکرد همه است و ۱٫۵ میلیون نفر فقط مدیران و مجریان هستند، اما خود مردم هستند که نتیجه آن را رقم می زنند.
در پایان این مراسم سید بیوک موسوی به عنوان معاون سیاسی و امنیتی جدید استاندار زنجان معرفی و از خدمات سه ساله حمیدرضا شهبازی تقدیر شد.
بخشداری مرکزی و معاون فرمانداری شهرستان زنجان، فرمانداری شهرستانهای ساوجبلاغ، دماوند، رباط کریم، اسلامشهر و شهریار در دولت های سازندگی و اصلاحات در کارنامه سید بیوک موسوی قرار دارد.
پیش از این سید بیوک موسوی مدیریت مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد را برعهده داشت.
۳۰۰۱/۶۰۸۵
خبرنگار: مینا افشاری** انتشاردهنده: رویا رفیعی
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان زنجان به کانال http://www.telegram.me/irnazanjaan بپیوندید.

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.