انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19692

21 بازدید58 views

به گزارش #فراسخن، شهیندخت مولاوردی روز پنجشنبه در کارگروه زنان و خانواده استانداری یزد افزود: دستیابی به افق برنامه ششم توسعه نیازمند هم افزایی و همکاری شبکه ای بین بخش های مختلف است و در صورت تداوم اقدامات و فعالیت ها با روند موجود، اتفاق خاصی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی رخ نخواهد داد. […]

به گزارش #فراسخن، شهیندخت مولاوردی روز پنجشنبه در کارگروه زنان و خانواده استانداری یزد افزود: دستیابی به افق برنامه ششم توسعه نیازمند هم افزایی و همکاری شبکه ای بین بخش های مختلف است و در صورت تداوم اقدامات و فعالیت ها با روند موجود، اتفاق خاصی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی رخ نخواهد داد.
وی با بیان اینکه روند بروز آسیب های اجتماعی در کشور افزایشی است، یادآور شد: امروز توجه به آسیب های اجتماعی و تلاش برای کاهش آنها به دغدغه ملی تبدیل شده و در عالی ترین سطح مورد توجه قرار گرفته است.
مولاوردی اظهار کرد: در بدو فعالیت دولت یازدهم سرمایه اجتماعی کشور در وضعیت مناسبی نبود و آسیب های اجتماعی، اعتماد عمومی، اخلاق و نشاط را تحت تاثیر قرارداده بود که این وضعیت را به دولت یا دولت های خاصی نمی توان نسبت داد، زیرا روند رشد آسیب های اجتماعی سال هاست که آغاز شده و ما وراث این وضعیت هستیم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: این وضعیت می تواند منبع انواع گسست های اجتماعی، افزایش آسیب های مختلف اجتماعی و افت سرمایه اجتماعی در هر کشوری شود.
وی از برگزاری سومین نشست کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب در دهم آبانماه سالجاری خبرداد و افزود: در این نشست اقدامات فوق العاده دستگاه های اجرایی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی ارائه می شود.
مولاوردی با بیان اینکه ۱۷ گروه زیرمجموعه شورای اجتماعی کشور است افزود: تمامی دستگاه ها موظف به تشکیل ستاد مقابله با آسیب های اجتماعی شده اند و امید آن می رود با اقدامات و رویکرد دولت در زمینه پیشگیری و درمان آسیب ها، اقدامات موثری صورت گیرد.
وی در خصوص وضعیت حوزه زنان و خانواده در دولت یازدهم گفت: در این حوزه اجرای قانون سرلوحه برنامه ها قرار گرفته و در تهیه اسناد بالادستی کار آغاز شده و بر اساس ماده ۲۳۰ قانون برنامه پنجم توسعه باید در ۱۴ محور، تفاهمنامه همکاری با دستگاه های اجرایی برای اقدامات قانونی انجام می شد که تاکنون ۲۸ تفاهم نامه، ۸۰ پروژه و ۴۰ موافقت نامه با دستگاه های مختلف به امضا رسیده است.
معاون رییس جمهوری در ادامه به خصوص اشتغال زنان و مشارکت آنها در عرصه اقتصادی گفت: رتبه ایران در موضوع شکاف جنسیتی جهانی پایین است بطوری که بر اساس گزارش سال ۲۰۱۶ مجمع جهانی اقتصاد جایگاه ما در بین ۱۴۴ کشور در رتبه ۱۳۹ قرار دارد.
وی افزود: برای تغییر و دقیقتر شدن اطلاعات آماری و مشخص شدن نقش زنان در این بخش ها باید تفکیک جنسیتی در آمار و اطلاعات دریافتی از جمله سرشماری شکل گیرد تا دسترسی به آمار حوزه های مختلف بطور مشخص فراهم شود.
وی ادامه داد: تا زمانی که نظام آماری منطبق با استانداردهای جهانی ارائه نکنیم بطور قطع رتبه ما پایین است و در مقایسه با کشورهای دیگر نمی توانتم رتبه کسب کنیم و در این زمینه به کشور ضربه وارد می شود.
مولاوردی همچنین یادآور شد: بدون توجه به شرایط وضعیت دولت یازدهم در ابتدای فعالیت، قطعا ارزیابی منصفانه و داوری عادلانه ای در مورد عملکرد دولت نمی توان داشت چراکه دولت یازدهم در شرایطی مسئولیت را برعهده گرفت که از نظر تحلیلگران داخلی و خارجی کشور از نظر سیاست داخلی و خارجی به بن بست رسیده بود.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: محور اقدامات دولت یازدهم در شعار آرامش در سیاست، آسایش در اقتصاد و امنیت در فرهنگ از طریق نجات اقتصاد، احیای اخلاق و تعامل سازنده و موثر با جهان شکل گرفت.
مولاوردی افزود: مطالبه جدی جامعه در زمینه اشتغال جوانان است که دولت نیز به این مهم توجه جدی دارد.
در این نشست که جمعی از نخبگان و فعالان استان یزد حضور داشتند، برخی شرکت کنندگان دیدگاه های خود در خصوص مسائل حوزه زنان و خانواده ارائه کردند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده چهارشنبه شب به استان یزد سفر کرده و شرکت در هشتمین همایش ملی انجمن جمعیت شناسی ایران از دیگر برنامه های وی است.
از جمعیت یک میلیون و ۷۰ هزار نفری استان ۵۲۰ هزار و ۸۶۴ نفر آنان را بانوان تشکیل می دهند که از این تعداد ۴۲ هزار و ۵۵۰ نفر در بخش دولتی و خصوصی شاغل هستند.
۲۰۸۸/ ۶۰۱۴/ خبرنگار: کبری دانشی دهج ** انتشار: کاظم شاملو*

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.