انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19853

13 بازدید34 views

وی که خواست نامش در این خبر درج نشود امروز جمعه طی گفت و گو با خبرنگار #فراسخن اظهار داشت: سه تن از ماهی گیران اهل شهرستان گُمیشان از توابع استان گلستان روز گذشته توسط پلیس مرزی ترکمنستان دستگیر شدند اما هرگونه تیراندازی مورد تایید نیست و حادثه ای رخ نداده است.وی با اشاره به […]

وی که خواست نامش در این خبر درج نشود امروز جمعه طی گفت و گو با خبرنگار #فراسخن اظهار داشت: سه تن از ماهی گیران اهل شهرستان گُمیشان از توابع استان گلستان روز گذشته توسط پلیس مرزی ترکمنستان دستگیر شدند اما هرگونه تیراندازی مورد تایید نیست و حادثه ای رخ نداده است.
وی با اشاره به موافقت نامه های مرزبانی دریایی ایران و ترکمنستان گفت: هنوز اسامی اتباع ایرانی و جزئیات دستگیری آنها از سوی کشور همسایه اعلام نشده است اما پیگیر موضوع هستیم هر چند به علت تعطیلی روزهای جمعه تا یکشنبه در ایران و ترکمنستان احتمالا این روند اندکی طولانی شود.
خبرنگار #فراسخن از دیگر مسوولان ذیربط محلی کسب اطلاع کرد که هویت افراد دستگیر شده به نام های میکائیل و سراج کُر از روستای چارقلی و امین کردی از روستای خواجه نفس گُمیشان هستند که قایق آنها نیز توسط پلیس دریایی ترکمنستان توقیف شده است.
شهرستان ساحلی گُمیشان در کرانه شرقی دریای خزر و شمال غربی استان گلستان با بیش از ۶۷ هزار نفر جمعیت هم مرز با کشور ترکمنستان بوده و شغل بیشتر مردمان آن صیادی است.
پیش از این برخی افراد محلی به خبرنگار #فراسخن گفته بودند که نامشخص بودن علایم مرزی دریایی در مناطقی از دریای خزر باعث می شود که ماهی گیران ناخواسته به مرزهای کشور همسایه نزدیک و گاهی اوقات دستگیر شوند.
۷۳۳۳/۱۶۴۸/۶۲۰۳

* خبرنگار: علی قاسمعلی ** انتشار دهنده: محمد مهدی کرمانی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.