انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19864

8 بازدید49 views

بر اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )(حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) […]

بر اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )(حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
محمد رستگاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار #فراسخن افزود: کیفیت هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، با افزایش دو رقمی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، فراتر ازحد سلامت بوده و بر روی عدد ۱۱۴ قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در این مدت میزان غلظت آلاینده منوکسید کربن از ۴۴ به ۴۸ افزایش داشته، اظهار کرد: ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۷۸ به ۷۶ کاهش یافته است.
رستگاری افزود: ایستگاه های پارک سلامت (منطقه ۱۷)، شهرداری منطقه ۱۵ و پارک شکوفه (منطقه ۱۴) با شاخص عددی ۱۴۳، ۱۳۸ و ۱۲۶ آلوده ترین مناطق جوی تهران در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
وی گفت: ایستگاه های پونک (منطقه ۵)، اقدسیه (منطقه ۱) و پیروزی(منطقه ۱۳) نیز به ترتیب با شاخص عددی ۸۳، ۹۱ و ۹۶ کمترین میزان آلودگی جوی در مقایسه با دیگر مناطق تهران طی ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.
رستگاری به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال #فراسخن استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: کامبیز رضایی – انتشاردهنده: محسن فتاحی
تهرام/۱۶۹۹//۱۳۴۸//۱۶۲۵

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.