انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19887

17 بازدید39 views

به گزارش خبرنگار پارلمانی #فراسخن، عباسعلی کدخدایی روز شنبه در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به خبرنگاری که از وی پرسید، شورای نگهبان چه نظارتی بر موضوع پول های کثیف و پول های میلیاردی دارد، گفت: در سیاست های ابلاغی به این موضوع توجه شده است و دو موضوع روشن شدن منابع تامین مالی […]

به گزارش خبرنگار پارلمانی #فراسخن، عباسعلی کدخدایی روز شنبه در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به خبرنگاری که از وی پرسید، شورای نگهبان چه نظارتی بر موضوع پول های کثیف و پول های میلیاردی دارد، گفت: در سیاست های ابلاغی به این موضوع توجه شده است و دو موضوع روشن شدن منابع تامین مالی داوطلبان و میزان هزینه هایی که در انتخابات دارند منوط به تصویب قانون و ساز و کار قانونگذاری است که ما در جهت آن گام بر میداریم.
وی افزود: قوانین فعلی بسیار حداقلی هستند و یکی از دلایلی که باعث شده بصورت مفصل در سیاست های کلی این موضوع از سوی رهبر معظم انقلاب در نظر گرفته شود به دلیل این قوانین حداقلی است.
یسخنگوی شورای نگهبان اظهار امیدواری کرد که یک نظام مستمر و سیستماتیک بر این راستا داشته باشیم تا مشکلات حل شود.

** جلسات شورای نگهبان در مورد سیاست های ابلاغی ادامه می یابد
در ادامه خبرنگاری از کدخدایی پرسید: آیا در مورد سیاست های ابلاغی جلسه ای در شورای نگهبان برگزار شده است که کدخدایی پاسخ داد: ما جز ۵ بند ۱۰ که در مورد چهار شرط داوطبان انتخابات است را در نخستین جلسه شورای نگهبان بررسی کردیم و بنا شد از نظر کارشناسی پژوهشگران در این راستا استفاده شود.
وی افزود: ما در طول هفته به احتمال زیاد سه یا چهار جلسه در این راستا خواهیم داشت. هر زمان موضوع نهایی شد ما آن را اعلام می کنیم.
خبرنگاری در مورد شفافیت های مالی خبرنگاران از کدخدایی پرسید شورای نگهبان تنها نهادی است که سیاست ها را به صورت عملی بررسی کرده ولی نظرش فعلا قابل اجرا نیست و باید بصورت قانون در بیایید، در این راستا شورای نگهبان چه ساز و کاری اندیشیده است.
کدخدایی پاسخ داد در راستا باید طرح یا لایحه ای به مجلس داده شود و مجلس قانون تصویب کند. سپس آن مصوبه به شورا می آید و در راستای انطباق آن با قانون و شرع در شورای نگهبان بررسی می شود.
وی تاکید کرد: ما در این راستا نقش ابتدایی را نداریم و در تصویب ابتدایی مجلس و دولت باید پیشگام شوند.
در ادامه خبرنگاری از سخنگوی شورای نگهبان پرسید اخیر در گفت و گویی بیان کردید که در قانون فعلی انتخابات ملاکی برای سنجش بهره گیری از داوطبان از منابع مالی ناصواب وجود ندارد، با توجه به سیاست های ابلاغی رهبری درباره انتخابات چنانچه پس از انتخابات کاندیدایی از منابع مالی ناصواب استفاده کند واکنش شورا چه خواهد بود که کدخدایی پاسخ داد اکنون با ابلاغ سیاست های کلی انتخابات از سوی رهبری مواجه هستیم اما تا زمانی که قوانین جدید انتخابات تصویب نشود همان رویه گذاشته ادامه خواهید یافت.
وی افزود: زمانی که قوانین جدید از سوی مجلس تصویب شد شورای نگهبان بر اساس آن عمل می کند.
در ادامه خبرنگاری از کدخدایی پرسید که بر اساس اظهار نظری که از سوی شورای نگهبان می شود به نظر می رسد که این شورا خیلی زود وارد انتخابات شده است در حالی که هنوز مجلس شورای اسلامی به این موضوع ورود نکرده است، در این راستا شورای نگهبان اظهاراتش پیش داوری است در این باره نظرتان چیست؟
کدخدایی گفت: ما در این راستا از برخی رسانه ها گله داریم زیرا ما چیز خاصی نگفته ایم، خبرنگاران سوال می کنند ما هم جواب می دهیم و اگر جواب تلفن ها را ندهم، خودتان در جلسه آینده گلایه می کنید که چرا پاسخ سوال خبرنگاران را نمی دهید.
وی افزود: ما مدعی چیزی نشده ایم و تنها درباره این سیاست ها اظهار نظر کرده ایم، در این راستا برخی رسانه ها مطالبی را به صحبت های بنده و دبیر شورای نگهبان اضافه می کنند که درست نیست.
وی اضافه کرد: ما گفتیم که خلاءهایی در قوانین انتخابات وجود داشته که سیاست های کلی ابلاغی این خلاءها را پر کرده و حالا وظیفه مجلس است که در این رابطه قانون گذاری کند و شورای نگهبان نیز انجام وظیفه می کند.
سخنگوی شورای نگهبان افزود: من نمی دانم برخی حرف ها را از کجا در می آورند خواهش من از رسانه ها این است که مطالب را خوب منعکس کنند.
سیام**۹۱۲۱**۹۳۱۴ خبرنگار: سمیه لاری ** انتشاردهنده: مهرنوش خانزائی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.