انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19926

8 بازدید38 views

به گزارش #فراسخن، دفتر نمایندگی دائمی روسیه در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: در روزهای اخیر فضای مجازی بطور گسترده ای برای تشدید روحیه ضدروسی در رابطه با سوریه استفاده می شود تا با بی اعتبار کردن نقش روسیه، مسکو عامل تمامی بدبختی های سوری ها معرفی […]

به گزارش #فراسخن، دفتر نمایندگی دائمی روسیه در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: در روزهای اخیر فضای مجازی بطور گسترده ای برای تشدید روحیه ضدروسی در رابطه با سوریه استفاده می شود تا با بی اعتبار کردن نقش روسیه، مسکو عامل تمامی بدبختی های سوری ها معرفی شود.
بنا به اعلام پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه به نقل از این بیانیه، در فضای مجازی ادعا شده که مسکو برای حل مناقشه سوریه بر استفاده از زور تکیه می کند که هدف این کارزار پنهان کردن عاملان شکست آتش بس و کتمان علت های واقعی اجرا نشدن توافق های روسیه و آمریکا است.
بیانیه می افزاید: روسیه تمامی مفاد توافقنامه با آمریکا در باره سوریه را اجرا کرده که رعایت نظام آتش بس، تامین شرایط دسترسی به کمک های انسانی در مناطق تحت محاصره و مبارزه مشترک با تروریسم از آن جمله است.
در ادامه بیانیه آمده است: اما آمریکا نتوانست رعایت آتش بس از سوی گروههای مسلح را تضمین کند. از ماه فوریه تا ماه سپتامبر سال جاری نظام آتش بس ۲۰۳۱ بار از سوی جنگجویان نقض شد که بر اثر آن حدود ۳۵۰۰ نظامی سوری و ۱۲ هزار و ۸۰۰ غیرنظامی در مناطق مختلف سوریه جان خود را از دست دادند.
افزون بر آن آمریکا از ماه فوریه به وعده خود برای جدا کردن گروههای مسلح میانه رو از تروریست های جبهه النصره عمل نکرده است، در حالیکه روسیه از ماه مارس برای ارائه نقشه ای که مناطق تحت کنترل تروریست ها در آن قید شده بود، آمادگی داشت.
دفتر نمایندگی دائمی روسیه در مقر اروپایی سازمان ملل اضافه کرده است: در فهرست گروههای معارض که واشنگتن به مسکو ارائه کرد، هشت گروه همراه جبهه النصره و دو گروه هم کنار داعش می جنگند. آدمکشان احرار الشام و نورالدین زنکی هم در فهرست آمریکایی قرار دارند که آن را بطور کامل بی اعتبار کرده اند و به هر حال آمریکا نتوانست از گروههای نام برده شده برای رعایت آتش بس تضمین بگیرد.
در بیانیه آمده است: آمریکا نتوانست بطور کامل اطلاعات نقض آتش بس در سوریه را مبادله کند. وضعیت کمک های انسانی در شرق حلب هم بهتر از موارد دیگر نبود. روسیه مطابق توافق ها دو بار ارتش سوریه را از جاده کاستلو دور کرد و افزون بر آن با کمک داوطلبان جمعیت هلال احمر سوریه، بازرسی کامیون های حامل کمک های انسانی انجام شد، اما آمریکایی ها در این عرصه هیچ اقدامی نکردند.
«در این شرایط، مسکو برای اطلاع افکار عمومی جهان از اقدام های خود در اجرای توافق ها با واشنگتن، گزارش لازم را به دبیرخانه سازمان ملل، دفتر استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل این سازمان در سوریه و چند مرکز بین المللی دیگر ارسال کرد.»
در بیانیه روسیه ابراز امیدواری شده است که با توجه به اطلاعات گزارش ارسال شده، علت واقعی اجرا نشدن توافق ها با آمریکا در باره سوریه مشخص شود.
مسکو همچنین بر پایبندی به حل و فصل سیاسی مناقشه سوریه و پایان دادن به خشونت ها و مشکلات مردم این کشور تاکید و اعلام کرده است که این اقدام ها شامل مبارزه با داعش و جبهه النصره و سایر گروههای تروریستی و تامین شرایط دسترسی ساکنان مناطق مختلف سوریه به کمک های انسانی نیز می شود.
اروپام*۳۹۱ انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.