انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 19960

8 بازدید21 views

به گزارش #فراسخن، علی لاریجانی روز شنبه در کنگره ملی ۲ هزارو ۳۰۰ شهید در خمینی شهر از توابع استان اصفهان افزود: امروز تمام کشورهای اسلامی ازجمله سوریه، یمن و عراق درگیر جنگ شده و به جان هم افتاده اند و این وضعیت به نفع رژیم غاصب صهیونیستی است.وی افزود: کارشناسان و استراتژیست های آمریکایی […]

به گزارش #فراسخن، علی لاریجانی روز شنبه در کنگره ملی ۲ هزارو ۳۰۰ شهید در خمینی شهر از توابع استان اصفهان افزود: امروز تمام کشورهای اسلامی ازجمله سوریه، یمن و عراق درگیر جنگ شده و به جان هم افتاده اند و این وضعیت به نفع رژیم غاصب صهیونیستی است.
وی افزود: کارشناسان و استراتژیست های آمریکایی و اسرائیلی تاکید کرده اند که بهترین شرایط برای صهیونیستها ، همین وضعیت جنگ زده در جهان اسلام است و بدترین شرایط برای آنها موفقیت ایران و حزب الله در این نبرد است.
لاریجانی بیان کرد: هر گاه افق هایی برای پایان نزاع ها در منطقه روشن شود کشورهای ابرقدرت به سرعت جلسه برگزار و تلاش می کنند این نزاع ها ادامه یابد.
وی ادامه داد: ابرقدرت ها با هماهنگی ۶۰ کشور ائتلاف ضد تروریست راه انداختند ولی به خاطر اینکه نمی خواهند جنگ در منطقه پایان یابد و پایان آن را به ضرر رژیم صهیونیستی می دانند؛ بر تنش در منطقه دامن می زنند.
لاریجانی افزود: آنها ارتباط خود را با گروه هایی از تروریست ها از جمله جبهه النصره قوی کردند و در پشت صحنه، تجهیزات و سلاح های خود را در اختیار تروریست ها قرار می دهند که علائم و مشخصات این سلاح ها به خوبی نشان می دهد که ازسوی کشورهای استکباری به دست تروریست ها رسیده است.
لاریجانی همچنین در باره مشکلات داخلی از جهت فرهنگی و اقتصادی گفت : دشمن از طرفی با متمسک شدن به مسائل ضد فرهنگی تلاش می کند اراده حقیقی ملت ایران را متزلزل کند و در بعد دیگر در بخش اقتصادی با کاهش قیمت نفت و یا تحریم ایران ، تلاش گسترده ای برای ضربه زدن به اقتصاد کشورهای اسلامی از جمله ایران دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته مساله تحریم بخش کوچکی از مشکلات اقتصادی ایران است و مشکل اصلی ما در بحث مدیریت است.
لاریجانی یادآوری کرد: برنامه ریزی برای مقابله در این سه عرصه در مجلس در دستور کار قرار دارد و در بخش فرهنگی به کمیسیون فرهنگی تاکید شده است که بودجه فرهنگی دینی را مورد توجه ویژه قرار دهند.
وی افزود: در بخش نظامی اگر چه شرایط امروز ما با دوران دفاع مقدس قابل مقایسه نیست و در نیروهای زمینی، دریایی، وهوایی و بخش موشکی تفاوت های بسیار وجود دارد اما باید بدانیم این تغییرات بسیار موثر و متحول کننده بوده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : در سالهای اخیر تا آنجا که توانسته ایم بودجه دفاعی کشور را تقویت کرده ایم زیرا دشمن در بخش اقتصادی تلاش می کند که ما را فلج و در کنج انزوا قرار دهد.
وی افزود: کلید حل مشکلات ما اقتصاد مقاومتی، کارآفرینی و افزایش صادرات است و باید فضای کسب و کار را برای جوانان فارغ التحصیل آماده کنیم.
وی تصریح کرد: گره هایی در بخش های صنعتی و بانکی وجود دارد که برخی شرکت ها را زمین گیر کرده است که برای آنهم طرح های خوبی در مجلس به تصویب رسیده است.
وی با بیان اینکه در بخش اقتصادی در چند مساله اساسی از جمله مشکل آب که کشور با آن به شدت مواجه است توجه ویژه شده است گفت: هم اکنون در بخش کشاورزی و آب شرب باید بر روی مقوله مصرف بهینه کار شود.
لاریجانی تصریح کرد: بخش دیگر استقلال کشور در محصولات استراتژیک کشاورزی از جمله مواردی است که می تواند تاب آوری جامعه را به همراه داشته باشد.
وی همچنین با اشاره به برگزاری کنگره شهیدان خمینی شهر گفت : کثرت شهدای این منطقه نسبت به سایر مناطق نشان دهنده غیرت حسینی در این منطقه است و این همان وجه انقلابی بودن است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند.
کنگره ملی ۲ هزار و ۳۰۰ شهید شهرستان خمینی شهر صبح امروز (شنبه) با حضور جمعی از مقامات لشکری و کشوری، مسئولان استانی، خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران در حسینیه ثارالله این شهرستان آغاز شد.
شهرستان خمینی شهر با ۲ هزار و ۳۰۰ شهید، سه هزار و ۷۰۰ جانباز، ۳۷۲ آزاده و ۳۰ هزار رزمنده نقش مهمی در هشت سال دفاع مقدس داشته است.
این شهرستان با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
ت/۷۱۳۴/۶۹۹۴ / ۶۰۲۲ **خبرنگار: محمد کامران * انتشار : مسعود عمادی **

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.