انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 20093

25 بازدید33 views

روزنامه فرا منطقه ای الشرق الاوسط گزارش داد: رزمایش مشترک «نیزه شمال ۲۰۱۶» با حضور یگان های ویژه نیروی زمینی عربستان و نیروهای ویژه آمریکا و مالزی امروز آغاز شد.بر اساس این گزارش، تعدادی از یگان های ویژه نیروی دریایی و نیروی ویژه هوایی عربستان نیز در این رزمایش حضور دارند که قرار است تا […]

روزنامه فرا منطقه ای الشرق الاوسط گزارش داد: رزمایش مشترک «نیزه شمال ۲۰۱۶» با حضور یگان های ویژه نیروی زمینی عربستان و نیروهای ویژه آمریکا و مالزی امروز آغاز شد.
بر اساس این گزارش، تعدادی از یگان های ویژه نیروی دریایی و نیروی ویژه هوایی عربستان نیز در این رزمایش حضور دارند که قرار است تا ۱۳ نوامبر (۲۳ آبان) ادامه داشته باشد.
علی بن سایر العنزی فرمانده این رزمایش با استقبال از حضور نیروهای ویژه آمریکایی و مالزیایی در این رزمایش، گفت: هدف از برگزاری اینگونه تمرین های نظامی، کسب تجربه و بهره گیری از مهارت های نظامی دیگر کشورها و یکپارچه سازی اقدامات برای آمادگی جهت مقابله با هر چیزی است که منافع ملی را تهدید می کند.
این در حالی است که چندی پیش نیز چین و عربستان برای اولین بار یک رزمایش ضد تروریستی که هدف از اجرای آن افزایش قابلیت‌های جنگی ضد تروریستی و مقابله با تهدید‌های امنیتی غیر معمول عنوان شده، برگزار کردند.
در همین حال روزنامه الوطن عربستان روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد که نیروهای نظامی عربستان در رزمایش نیروهای مسلح کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به نام امنیت خلیج فارس- ۱شرکت کردند.
عربستان چند هفته گذشته نیز رزمایش دریایی موسوم به سپر خلیج فارس ۱ را در آب های خلیج فارس و تنگه هرمز برگزار کرده بود.
عربستان در حالی این رزمایش ها را برگزار می کند که در طول ۲۰ ماه حمله به یمن شکست های سنگین نظامی بزرگی را متحمل شده است؛ امری که این کشور را سمت بحران اقتصادی بزرگی سوق داده است.
عربستان طی ۲ سال گذشته بیش از ۱۶۰ میلیارد دلار تسلیحات نظامی برای خود و گروه های تروریستی مورد حمایتش در عراق و سوریه خریداری کرده و این کشور پرهزینه ترین کشور منطقه در زمینه خرید تسلیحاتی است و این درحالی می باشد که ارتش آل سعود ضعیف ترین و ترسوترین ارتش منطقه است.
خاورم**۹۳۲۹** مترجم: ندا بهبودی* انتشار دهنده: مجید جعفری

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.