انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 20128

7 بازدید38 views

به گزارش رویترز از بخارست، این تراژدی منجر به تظاهرات گسترده در یک سال پیش شد و سرانجام به سرنگونی دولت رومانی منجر شد. بیش از چهارهزار نفر که گل و شمع به دست داشتند به سمت محل باشگاه ‘ کلکتیو ‘ راهپیمایی کرده و به آنچه که از بین نرفتن فساد در رومانی و […]

به گزارش رویترز از بخارست، این تراژدی منجر به تظاهرات گسترده در یک سال پیش شد و سرانجام به سرنگونی دولت رومانی منجر شد.
بیش از چهارهزار نفر که گل و شمع به دست داشتند به سمت محل باشگاه ‘ کلکتیو ‘ راهپیمایی کرده و به آنچه که از بین نرفتن فساد در رومانی و عدم تجهیز کشور برای جلوگیری از بروز یک تراژدی دیگر اعتراض کردند.
درخیابان هایی که در مسیر راهپیمایی قرار داشتند پارچه نوشته های انتخاباتی پیش از برگزاری انتخابات یازدهم دسامبر مجلس به چشم می خورد و همه نامزدها قول اصلاحات و تغییر رومانی را به سمت بهتر شدن اوضاع داده اند. نظر سنجی ها نشان می دهد که هیچیک از احزاب از اکثریت مطلق در پارلمان برخوردار نخواهد شد.
دولت تکنوکراتی که رهبری کشور را از زمان استعفای دولت چپ گرا در نوامبر گذشته به عهده دارد برای بهبود شفافیت تا حدی طی مسیر کرده است. نهادهای دولتی باید هر ماه داده های مربوط به هزینه خود را انتشار دهند. داده های مربوط به مراقبت بهداشتی و اطلاعات مربوط به پروژه های تحت حمایت مالی اتحادیه اروپا علنی شده است.
آتش سوزی زمانی رخ داد که در جریان یک کنسرت از ترقه استفاده شد و کف عایق بندی نشده با مواد ضد آتش موجب حریق و به دنبال آن هجوم حاضران به سمت درهای خروجی و درنتیجه کشته شدن ۶۴ نفر و زخمی شدن بیش از یکصد نفر دیگر شد.
شبک ۱۴۰۳ / ۱۰۶۴ مترجم : علی روشندل / انتشار دهنده : فرشاد محسن زاده

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.