انسان باش تا جاودانه زندگی کنی !

کد خبر : 20165

43 بازدید63 views

کاظم قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش #فراسخن اظهار داشت:‌ به نظر می رسد وزیر آموزش و پرورش علاوه بر صلاحیت های شخصی و عمومی که لازمه کار وزارتخانه است، باید نسبت به حوزه های مختلف آموزشی و پرورشی شناخت داشته باشد و نیازهای واقعی آن را تشخیص دهد.وی ادامه […]

کاظم قاسمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش #فراسخن اظهار داشت:‌ به نظر می رسد وزیر آموزش و پرورش علاوه بر صلاحیت های شخصی و عمومی که لازمه کار وزارتخانه است، باید نسبت به حوزه های مختلف آموزشی و پرورشی شناخت داشته باشد و نیازهای واقعی آن را تشخیص دهد.
وی ادامه داد: شناخت زیادی از دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی ندارم اما شنیده ها حاکی از آن است که وی فرد توانایی برای در اختیار گرفتن مدیریت وزارت آمزوش و پرورش است.
قاسمی اضافه کرد: امروزه یکی از مشکلاتی که در جامعه آموزش و پرورش وجود دارد این است که مردم به معنای واقعی همراه این وزارتخانه نیستند و از مشکلات آن اطلاع چندانی ندارند.
معاون اسبق اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران بیان داشت: در صورتی که مردم مشکلات این وزارتخانه را مسایل خود تلقی کنند، داشتن آموزش و پرورشی پویا و بالنده خواست آحاد جامعه خواهد شد.
قاسمی تصریح کرد: اگر وزیر آموزش و پرورش به همراه تیم مدیریتی خود، برنامه ریزی و زمینه های مختلف کاری وزارتخانه را در دست گرفته و اطلاع رسانی درستی به مردم نداشته باشد همین شرایط کنونی بر دستگاه تعلیم و تربیت حاکم می شود که همانا فاصله مردم با آموزش و پرورش است.
وی با بیان اینکه اکنون مردم از کار تعلیم و تربیت فرزندان خود غفلت کرده اند و روز به روز نیز این فاصله بیشتر می شود، یادآورشد: وقتی فضای عمومی جامعه و دید مردم نسبت به آموزش و پرورش دید حمایتی و خودی نباشد باعث می شود دولت ها نیز آنچنان که باید برای رفع مشکلات آموزش و پرورش وارد میدان نشوند؛ یا توانایی خود را در جاهای دیگری مصروف بدارند.
این کارشناس مسایل آموزش و پرورش اضافه کرد: به رغم تلاش زیادی که از گذشته تاکنون برای رسیدن آموزش و پرورش به جایگاه واقعی انجام شده، اما همچنان مشاهده می شود که با آموزش و پرورش در خور انقلاب و شان نظام فاصله بسیاری داریم و چشم انداز چندان مناسبی هم در این راستا ترسیم نشده است.
قاسمی اظهار داشت: شاید دلیل عمده آن این است که آموزش و پرورش در فضای داخلی گرفتار شده و نتوانسته مشکلات خود را در سطح عمومی جامعه و حاکمیت مطرح کند.
وی با طرح این سوال که چرا نباید دغدغه اول رییس جمهوری و هیات دولت، آموزش و پرورش باشد؟ ‌گفت: وزیر آموزش و پرورش باید شخص اول کابینه باشد به گونه ای که بتواند شرایط و فضای عمومی، امکانات دولتی و مردمی را برای این وزارتخانه فراهم کند.
این کارشناس مسایل آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروزه معلمان از حداقل امکانات قانونی خود از جمله دریافت پاداش بازنشستگی در موعد مقرر محروم هستند حال آنکه شاید فردی در شرایط برابر، بتواند پاداش پایان خدمت را به موقع دریافت کند که این بی حرمتی به شخصیت معلم است زیرا قادر نیست حتی خواسته های واقعی و قانونی خود را مطالبه کند.
قاسمی اضافه کرد: از آنجا که دغدغه دولت، مردم و خواست عمومی از حاکمیت و نظام معلمان نیستند، مشکلات بیشتری بروز می کند و تا زمانی که شرایط برای برآورده شدن نیازهای قانونی معلمان فراهم نشود، مشکلات در وزارت آموزش و پرورش همچنان باقی خواهد ماند.
وی بیان داشت: وزیر آموزش و پرورش اگر بتواند تیمی هماهنگ و همدل داشته باشد و به این اعتقاد مشترک برسند که باید آموزش و پرورش هم در نظام حاکمیت و هم در بین مردم اولویت اول جامعه قرار گیرد، دیگر مشکلات همچون مسایل مدیریتی و کمبود امکانات و تجهیزات به راحتی قابل حل است.
رییس جمهوری یکشنبه هفته گذشته در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی، سیدرضا صالحی امیری و مسعود سلطانی فر را به ترتیب به عنوان نامزدهای پیشنهادی برای وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
روز سه شنبه هفته جاری زمان رای گیری برای این وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی است.
فراهنگ**۱۸۸۳**۱۰۲۷**خبرنگار: مریم حلوداران**انتشار دهنده: محمدجواد دهقانی

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر:
info@farasokhan.irتماس بی واسطه با مسئولین

نظرات بسته شده است.